Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ste neustále unavení a neviete si s týmto problémom rady?

reklama:
únava
Ste neustále unavení a neviete si s týmto problémom rady?Foto: www.gettyimages.com

Väčšina ľudí to veľmi dobre pozná. Ráno vstaneme, ideme do práce, následne sa z práce vrátime a nie sme vôbec ničoho schopní. Nie sme schopní normálne fungovať, sme neskutočne unavení a máme pocit, že snáď prespíme celý deň. To by bolo ešte pochopiteľné, po práci sme unavení všetci, ale keď únava pretrváva aj cez víkend? A čo keď tento problém už trvá niekoľko mesiacov aj napriek tomu, že sa stravujeme dobre, nefajčíme, a celkovo žijeme zdravo? Dnes sa spoločne pozrieme na 3 možné dôvody toho, prečo ste neustále unavení.

Chcete stihnúť všetko

Človek má niekedy toľko povinností, že stihnúť ich všetky je takmer nemožné. Mnoho ľudí preto robí veľa vecí naraz, ale potom ich nedokončí. Následne je človek v strese nielen kvôli tomu, že absolútne nič nestíha, ale aj kvôli tomu, že si nakoniec uvedomí, že nestihol urobiť vlastne vôbec nič. Robiť niekoľko vecí naraz znie síce dobre, ale je to veľmi neefektívne, pretože tých 100%, ktoré môžete dať do jednej povinnosti, rozdelíte do viacerých povinností a podľa toho potom vyzerá výsledok (ku ktorému sa však ani nemusíte dostať). Je dôležité si porovnať priority a robiť veci pekne po poriadku, podľa ich dôležitosti.

Máte okolo seba neporiadok

Áno, aj neporiadok z vás môže vysávať vašu energiu a môže vás poriadne unavovať. Existujú dokonca vedecké štúdie, ktoré potvrdzujú, že poriadok na vašom pracovnom stole zvyšuje vašu produktivitu o 32 %. Je teda logické, že pokiaľ okolo seba budete mať veľa neporiadku, doslova z vás vašu energiu vysaje a vy budete unavení. Prokrastinácia a nič nerobenie človeka paradoxne unavuje oveľa viac, než pohyb a práca. Ak ste neustále unavení, musíte sa uhryznúť a začať robiť najrôznejšie aktivity, aby si vaše telo zvyklo na pohyb a nielen na väčší výdaj, ale aj väčší prísun energie.

Nie ste sami sebou

Viete o tom, že pretvárka vás môže tiež poriadne unavovať? Každý z nás občas žije vo svojom živote niekoľko rolí, aj keď nechtiac, a koľkokrát tak zabúdame na to, kto skutočne sme. Snažíme sa svojmu okoliu často dokazovať, akí skvelí ľudia sme. Túžime po uznaní, po obdive a sme schopní pre tieto veci urobiť takmer čokoľvek. Lenže všetky tieto pretvárky dokážu človeka skutočne unaviť. Mnoho ľudí chodí do práce, ktorú nenávidia, s predstieraným úsmevom. Usmievajú sa na kolegov, ktorých nemajú radi, počas toho, čo robia prácu, ktorú tak veľmi robiť nechcú. Lenže načo všetky tieto pretvárky? Len preto, aby zapadli a mali to jednoduchšie? Nezabúdajte na to, že by ste mali byť predovšetkým sami sebou a ľudia by vás takých mali rešpektovať!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 31. januára 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.