Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo by mali muži močiť v sede? Podľa lekárov je to zdravé

reklama:
muž na záchode
Prečo by mali muži močiť v sede? Podľa lekárov je to zdravéFoto: www.gettyimages.com

Predstava muža, ktorý močí v sede, sa môže zdať na prvý pohľad neprirodzená. V niektorých prípadoch ide podľa odborníkov o veľmi dobrú vec, pretože tým podporujete svoje zdravie. Močenie v sede môže uľahčiť tok moču a zabrániť hromadeniu zvyškov moču v močovom mechúre. V akých prípadoch odborníci a lekári odporúčajú mužom, aby močili v sede?

Problémy s prostatou nesmiete podceňovať

Prevencia zdravotných problémov je vždy najlepším spôsobom, ako sa s nimi vysporiadať. Muži s problémami s prostatou majú veľmi často problém s tvorbou dostatočného množstva moču a so samotným močením. To môže vyriešiť práve pravidelné močenie v sede. Muži s problémami s močovým mechúrom si môžu uľaviť od problémov aj týmto spôsobom.

Vedci z Leiden University v Holandsku analyzovali 11 starších štúdií na túto tému. Závery zo všetkých štúdií boli veľmi jasné. Dokázali, že pacienti s príznakmi infekcie dolných močových ciest alebo ťažkostí s prostatou môžu významne ťažiť zo sedenia pri morení. U zdravých mužov neboli pozorované žiadne výhody, ale rozhodne vám to neuškodí, aj keď ste práve teraz zdraví.

Fungovanie močového mechúra môže veľa povedať o vašom zdraví

Najdôležitejšie je pozorovať farbu a frekvenciu močenia. Podľa toho môžete spoznať zdravotné problémy. Zmena farby väčšinou znamená, že je problém inde v tele, napr. v obličkách alebo pečeni. Rovnako ale môže ukazovať na dehydratáciu. Ružový alebo červený odtieň môže súvisieť s jedlom, pitím, ochorením obličiek, nádormi alebo s infekciou močových ciest.

Rovnako dôležitá je ale aj frekvencia močenia. Pri dostatočnom pití tekutín by ste mali ísť na záchod šesťkrát až osemkrát za 24 hodín. Časté močenie môže byť spôsobené kofeínom, infekcie močových ciest, problémov s prostatou a mnohých ďalších chorôb. Môžete sa tiež stretávať so syndrómom hyperaktívneho mechúra, ktorý možno liečiť. V každom prípade ale musíte sledovať svoje telo.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 30. januára 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.