Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Akou rukou píšete? Vedci zistili, že ľaváci sú úplne výnimoční ľudia

reklama:
ruky
Akou rukou píšete? Vedci zistili, že ľaváci sú úplne výnimoční ľudiaFoto: www.gettyimages.com

Dieťa vo veku okolo 15 mesiacov sa začne po prvýkrát rozhodovať, či bude viac používať ľavú alebo pravú ruku. Pre niektorých rodičov ide o problém, ktorý sa snažia napraviť, pretože chcú mať doma praváka. V skutočnosti by ste to nemali robiť. Vážte si to, že je vaše dieťa ľavák. Bude mať v živote veľkú výhodu, pretože ľaváci sú úžasní ľudia. Čo si o nich myslia vedci?

Ľaváci používajú veľmi pravú stranu mozgu

Náš mozog je prepojený. Pravá strana mozgu ovláda 3D vnímanie, povedomie o hudbe, predstavivosť a umenie. Aj z tohto dôvodu sú niektorí z najtalentovanejších umelcov ľaváci. Patrí medzi nich Bob Dylan, Pablo Picasso, Bill Gates, Nicole Kidman alebo Angelina Jolie. Umelecké vlohy sú ale len jedným z talentov, ktorým sa môžu ľaváci pochváliť.

Medzi ľavákmi sú úžasní baseballoví hráči!

Mnoho odborníkov hovorí, že sa ľavákom skvele darí v mnohých rôznych športoch. Vynikajú v tenise, plávaní, šerme alebo boxe. Podľa štatistík sa ale ľavákom veľmi dobre darí aj v baseballe. A nezáleží na tom, či sa jedná o nadhadzovača alebo pálkara. Ak máte doma ľaváka, možno z neho bude výnimočný športovec, ktorý vám bude robiť radosť po celý život.

Ľaváci sú majstri multitaskingu

Podľa výskumu Illinois Research Consortium z roku 2008 majú ľaváci a praváci rôzne spôsoby, ako sa vysporiadať s pamäťou a plnením úloh. Praváci si problémy rozdeľujú do rôznych kategórií a potom riešia jeden problém po druhom. Ľaváci dokážu analyzovať problém ako celok a potom ho ako celok vyriešiť. Z tohto dôvodu sú skvelí pri podnikaní alebo na vysokých pozíciách.

Možno aj z tohto dôvodu sa mnoho ľavákov stalo prezidentmi. A budete sa diviť, koľko ich v skutočnosti bolo. Ľavorukým prezidentom boli James A. Garfield, Herbert Hoover, Harry S. Truman, Gerald Ford, Ronald Reagan, George Bush, Bill Clinton aj Barack Obama. Všetci boli významnými osobnosťami v histórii svojej krajiny a všetci píšu alebo písali ľavou rukou!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 28. januára 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.