Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vďaka tejto metóde s LEGO kockami zvládnete extrémne rýchlo a jednoducho naučiť dieťa základné aj pokročilé princípy matematiky.

reklama:
00 12.jpg

LEGO poznať snáď úplne každý. Takmer všetci sme ako malí mali doma nejakú stavebnicu, s ktorou sme si neustále hrali a skladali z nej všemožné stavby, autá, stroje atď. Dokázali sme si s ním vyhrať celé hodiny a nikto o nás nevedel. Rodičia boli radi, že sa hráme a nehnevám, a preto nás nechávali.

Dokonca nám LEGO dobrovoľne kupovali, lebo si boli istí, že nám tým urobia radosť a budú si môcť od nás na chvíľu odpočinúť. Keby ale vedeli, že táto legendárna stavebnica sa dá využiť ešte inak, určite by ich nám kupovali viac a možno by si s nami aj hrali. S Legea ide totiž matematika do hlavy oveľa ľahšie. A ak sa nemýlim, tak matematika je stále predmetom, ktorý mnohým deťom ide najmenej.

01.jpg

Geniálny nápad učiteľky

Na to, že stavebnice LEGO sa dá využiť aj iným spôsobom, než len na hranie a skladanie hračiek, stavieb atď. Prišla Alycia Zimmerman, učiteľka tretej triedy základnej školy v New Yorku. Dlho premýšľala, ako naučiť deti v triede matematike, pretože im to naozaj nešlo. Oveľa radšej sa hrali s legem a matematika im bola ukradnutá. Alycia tak prišla na skvelý nápad, prepojiť matematiku s lege.

02.jpg

Matematika zábavou

Už niekoľko rokov používa táto učiteľka stavebnicu k vysvetľovanie základných matematických operácií a ďalších dôležitých matematických pojmov. Ide o úplne geniálny nápad, ktorý nemá obdobu. Na prvý pohľad dokážu obyčajné kúsky stavebnice pôsobiť veľmi jednoducho a nikoho by nenapadlo, že by mohli poslúžiť aj vyššiemu cieľu. Mladá učiteľka na to však došla a teraz sa LEGO stalo skvelou matematickú pomôckou. Deti LEGO milujú, takže sa pre nich stala matematika skutočnou zábavou.

03.jpg

Inšpirácia pre ostatných

LEGO sa stalo silnou inšpiráciou aj pre ostatných učiteľov, pretože s jeho pomocou sa deti ľahko naučia počítať do desať, násobiť, deliť, sčítať, odčítať. Rôzne veľkosti, farby a tvary kociek im pomáhajú v učení, ktoré sa tak pre nich stáva zábavou. Naozaj skvelý nápad, ktorý by mohol fungovať aj v našich školách. Pozrite sa na niektoré spôsoby, ktoré možno s lege vykonávať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 13. septembra 2020

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.