Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lekári varujú: Môže to znamenať blízky príchod mŕtvice. Všímajte si všetkých zmien a neotáľajte s návštevou doktora!

reklama:
Fb 30.jpg

Dnešný svet je veľmi zvláštne doba. Technický pokrok ide neustále dopredu, stále sa vyvíjajú nové technológie a ľudia majú možnosť využívať veľa vecí. Rovnako tak ide dopredu aj pokrok v oblasti medicíny. Vďaka tomu môžeme ľahšie spoznať, že nám hrozí nejaké zdravotné nebezpečenstvo. Stačí byť len k svojmu telu pozorní a včas reagovať. Včasná a vhodná reakcia vám totiž môže zachrániť život. Dnes si ukážeme, aké príznaky sa môžu objaviť u žien v prípade, že sa blíži mozgová mŕtvica. Ak máte pocit, že sa u vás v poslednej dobe niektoré z týchto príznakov objavujú, rozhodne to neberte na ľahkú váhu.

Stres a životný štýl

Mozgová mŕtvica je veľmi vážna zdravotná komplikácia, ku ktorej dochádza, keď do mozgu z nejakého dôvodu nedorazí potrebné množstvo krvi. Mozgová mŕtvica postihuje väčšinou ľudí s vysokým krvným tlakom, diabetikov, osoby trpiace poruchami metabolizmu alebo fajčiarov. Obzvlášť nebezpečné je to práve u osôb s vysokým krvným tlakom. Najčastejším dôvodom je zlý životný štýl, ktorý je spojený so stresom, nevhodnou stravou nedostatkom pohybu atď. Najviac prípadov bolo zaznamenaných v USA alebo u obyvateľov strednej a východnej Európy.

Príznaky u oboch pohlaví

Teraz sa pozrieme na najčastejšie príznaky, ktoré sa týkajú oboch pohlaví. Môžu sa teda prejavovať ako u mužov, tak aj u žien. Medzi najčastejšie príznaky cievnej mozgovej príhody u oboch pohlaví patria: duševná porucha, bolesť hlavy, zmeny videnia, slabosť, závraty alebo stuhnutosť. Ak sa u vás niektorý z týchto príznakov pravidelne objavuje, mali by ste s tým niečo robiť.

Príznaky u žien

Teraz sa pozrieme na najčastejšie príznaky, ktoré sa týkajú najmä žien. Môžu sa prejavovať aj u mužov, ale u žien k nim dochádza oveľa častejšie. Medzi najčastejšie príznaky cievnej mozgovej príhody u žien patria: halucinácie, nevoľnosť, vracanie, zmeny v správaní, bolesti, mdloby, záchvaty, dýchavičnosť, pálenie a bolesť hrudníka. Ak sa u vás niektorý z týchto príznakov pravidelne objavuje, mali by ste s tým niečo robiť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 16. septembra 2020

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.