Jeden jednoduchý trik Vám ušetrí veľa peňazí za plyn. My sme vďaka tomu ušetrili za rok stovky!

Zdieľať

Varíte často a dlho? Používate plynový alebo elektrický sporák? Veľa domácností má v dnešnej dobe už elektrický sporák, ktorý má veľa výhod a možno vďaka nemu i výraznejšie ušetria. O elektrických sporákoch sa dnes však baviť nebudeme. Nás bude zaujímať starý dobrý plynový sporák, ktorý má v kuchyni stále veľa ľudí. Práve týmto ľuďom dnes ponúkneme jednoduchý trik, pomocou ktorého budú môcť ušetriť nemalé peniaze za plyn. Variť na plyne sa tak pre nich znovu stane radosťou a na elektrický sporák si ani nespomenú.

Základom sú horáky

Trikov pre domácnosť je naozaj celá rada a mnohé z nich nám môžu pomôcť ušetriť nemalé peniaze. Umožňujú nám vykonávať niektoré činnosti rýchlejšie, efektívnejšie, ale predovšetkým ekonomicky úspornejšie. Napríklad pri plynovom  sporáku je to možné tiež. V skratke len stačí dávať pozor, či hrnce dávate naozaj na horáky, aby ste maximálne využili ich výhrevnosť a energiu, ktorú vysielajú. Navyše by mali byť pravidelne čistené, aby zostali bezpečné a  nemuseli ich vymieňať za veľké peniaze.

Ďalej od okna

Ďalšou radou je, aby sporák nebol umiestnený v blízkosti okna. Je to síce jednoduchšie na vetranie v prípade spálenia, avšak aj veľmi nepatrný vetrík z okna môže zadusiť plameň a Vy budete musieť znovu zapaľovať, čo vykazuje vyššiu spotrebu plynu. Navyše to môže spôsobiť väčšiu hrozbu pre náš život i zdravie. Plynový sporák preto radšej ďalej od okna, ak chcete zostať s plným  vreckom a dobrým zdravím.

Pokrievky a plamene

Samozrejme je dôležité pamätať na klasické rady pri varení akými sú napríklad: používanie pokrievok pri varení, aby sme zbytočne dlho neohrievali vodu alebo sledovať plameň horáka a prispôsobovať ho veľkosti hrnca. Možností je veľa, však pravidelná starostlivosť o horáky a sporák všeobecne Vám môže naozaj ušetriť nemalé peniaze. Zdieľajte tieto rady so svojimi priateľmi, nech môžu tiež ušetriť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané