Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je to dokázané! Výprask spôsobuje u detí dlhodobé poškodenie: Toto by si mal prečítať každý rodič bez ohľadu na vek!

reklama:
Fb 35.jpg

Iste si všetci spomínate, že ako malí sme občas niečo vyviedli a dostali sme za to od našich rodičov vyhubováno. V hroších prípadoch nám rodičia uštedrili aj menšie výprask na zadok. Či to k niečomu bolo alebo nie, je veľmi ťažké povedať. V mnohých prípadoch sme si to zrejme naozaj zaslúžili, pretože ako deti sme vyvádzali veľa vtákoviny a mnohokrát nebezpečných vecí. Rodičia o nás mali strach a nechceli, aby sa nám niečo stalo. Chceli nám teda menším výpraskom dať jasne najavo, že už to nabudúce nemáme robiť. Paradoxne nám však výpraskom mohli ublížiť viac ako samotná činnosť. Vedci zistili, že Výprasky môžu u detí spôsobiť dlhodobo poškodenie.

Niekoľko desaťročný výskum

Odborníci v posledných rokoch silne varujú pred fyzickými trestami v rodinách, avšak je možné túto formu trestania stále v mnohých rodinách sledovať. Moderné výskumy dokazujú, že fyzické tresty nie sú pre deti vôbec vhodné, pretože môžu v dieťati zanechať veľa nepríjemných spomienok na detstvo a svojich rodičov. Jedna dlhodobá štúdia, ktorá trvala niekoľko desiatok rokov a bolo do nej zahrnutých viac ako 160 tisíc detí zistila, že výprask deti znášali naozaj veľmi zle. Téma je to v spoločnosti veľmi diskutovaná, pretože mnoho rodičov si stále presadzuje túto formu trestu a tvrdia, že nič iné nepomáha.

Antisociálne správanie

Čo myslíte, je výprask škodlivý alebo užitočný? Mnoho ľudí na to má rozdielne názory, však výskumy ukazujú, že deti, ktoré boli rodičmi bity alebo im bolo nejako ubližované sa v budúcnosti začali prejavovať aj fyzickými prejavmi. S najväčšou pravdepodobnosťou v budúcnosti napadnú svojich rodičov, budú agresívne a ich správanie bude antisociálne. Rodičia si síce myslia, že výpraskom môžu deti napraviť alebo im jasne vysvetliť, že sa niečo nemá robiť. Výprask rozhodne nie je riešením a moderné výchova a psychológie ho

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 17. septembra 2020

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.