Dobrým pomocníkom na otlačené nohy v lete je levanduľová soľ

Zdieľať
Levanduľová soľ

Môžete si ju samozrejme kúpiť, ale ešte lepšie bude, keď si ju vyrobíte doma z domácich surovín.

Levanduľová soľ
https://www.gettyimages.com/

Čo budete potrebovať

Na výrobu levanduľovej soli budete potrebovať kvalitnú soľ, sušenú levanduľu a levanduľový éterický olej .

Akú soľ vybrať

Soľ musíte vybrať akúkoľvek hrubozrnnú, najlepšie je buď morská soľ , ktorá je bohatá na minerálne látky, ako je horčík a vápnik, a tak pomáha odbúravať stres z tela, detoxikovať pokožku i naštartovať metabolizmus; alebo soľ himalájska , ktorá obsahuje menej sodíka, a tak nevysušuje pokožku, zato obsahuje viac horčíka a železa. Ružová himalájska soľ podporuje elasticitu pokožky a prípadné poranenia sa lepšie hoja.

Levanduľa

Levanduľu usušíme a rozdrobíme na menšie čiastočky. Najlepšia je levanduľa z domácich zdrojov, ktorá nie je zaťažená žiadnymi chemikáliami.

Ako postupovať

Sypké časti, teda soľ a levanduľové kvety dáme do misky a premiešame. Potom pridávame éterický olej, aby sa nám ingrediencie pekne prepojili. Musíme stále premiešavať a počkať na najlepšiu konzistenciu – všetky ingrediencie sú mierne spojené.

Uchovávanie

Levanduľovú soľ uchovávajte v sklenenej dóze, pokojne v kúpeľni, pretože do pohára sa nedostane vlhkosť.

Použitie

Do kúpeľa (na nohy) nasypte odmerku levanduľovej soli a užite si kúpeľ asi 20 minút . Potom nohy osušte a môžete ošetriť vhodným krémom. Ideálne je tiež navliecť čisté ponožky a zaliezť na chvíľu do postele – alebo celú procedúru vykonať tesne pred spaním.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané