Čo by ste nemali jesť na prázdny žalúdok? Toto je 7 jedál, ktoré mu robia zle!

Zdieľať
00 2.jpg

Hovorí sa, že raňajky sú najdôležitejším jedlom a od nej závisí, ako budeme fungovať počas dňa. Buďme však úprimní, raňajky určite neznamenajú všetko a aj keď si niečo ráno dáte, asi to nebude vždy práve ovsená kaša.

Niektoré potraviny, ktoré konzumujete na prázdny žalúdok, majú negatívny vplyv na vaše zdravie. Pripravili sme pre vás zoznam vecí, s ktorým hneď zistíte, čo by mohlo mať pre vás negatívny dopad.

citrusové plody

Úspešný človek začne ráno tak, že sa napije pomarančovej šťavy – to bol obraz, na ktorý ste boli zvyknutí z televízie. V reálnom živote to však nie je možné robiť každý deň. Samotné citrusové plody a šťavy z nich, ktoré si dáte na prázdny žalúdok môžu spôsobiť zápal žalúdka a rôzne alergie.

banány

Banán sa už dávno nepovažuje za exotické ovocie, pretože sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného jedálnička. Bohužiaľ, vášmu organizmu neprináša až taký veľký úžitok. Sú pomalšie stráviteľné a ak je zjete ešte ráno pred jedlom, môže spôsobiť nadúvanie sprevádzané nepríjemnými pocitmi. Z tohto dôvodu nie je nutné jesť banány alebo ich konzumovať v rôznych šťavách na prázdny žalúdok. Lekári odporúčajú jesť toto ovocie až po obede.

surová zelenina

Kyseliny ktoré sú obsiahnuté v čerstvej zelenine vám môžu podráždiť sliznicu žalúdka. Preto samotná zelenina nie je vhodná pre ranné konzumáciu, hlavne pre ľudí, ktorí trpia tráviacimi ťažkosťami.

článok pokračuje na druhej stránke ….

jogurt

Hoci jogurt na prázdny žalúdok nespôsobí takú neplechu ako citrusy, ani on neprinesie telu najväčší prospech. Najlepšie je ho zjesť dve hodiny po jedle alebo pred spaním. Vtedy pomôže i vášmu tráveniu.

studená voda

Voda je zdrojom života a ak chcete mať dobré trávenie mali by ste dodržiavať pravidelný pitný režim. Platí to však pre vodu, ktorá má izbovú teplotu alebo je mierne teplá. Naopak studená voda má negatívny vplyv na trávenie, preto ju nepite počas jedla a ani po rannom prebudení pretože svojmu žalúdku spôsobuje skôr šok než nejaký blahodárny účinok.

sladkosti

Pankreas v ranných hodinách nemôže produkovať dostatočné množstvo inzulínu, takže keď sa nadávkujete sladkosťami, škodíte len sami sebe. Ak budete jesť často také maškrty nalačno, hladina cukru v krvi stúpne nad normál a v budúcnosti sa môže stať, že vám to okrem iného môže spôsobiť cukrovku.

káva

Voňavá káva pre začatie dňa je obľúbeným nápojom mnohým z vás. Asi každý z nás ju aspoň raz vypil na lačný žalúdok pred raňajkami. Káva však dráždi žalúdok a časom sa toto popíjanie môže vyvinúť do gastritídy. Pitie kávy na prázdny žalúdok má tiež negatívny vplyv na pečeň.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané