10 minút cvičenia, 5 jednoduchých cvikov, a nohy budú štíhle!

Zdieľať
01 1.png

Ktorá žena by sa nechcela pýšiť štíhlymi nohami v krátkej sukni? Stehná a zadok patria medzi ženské problémové partie, s ktorými je časté trápenie. Pre dosiahnutie želaného výsledku a vytvarovania vnútorných strán stehien, ale aj zadných partií totiž postačí cvičiť iba 10 minút denne. Veľmi vhodné je tiež upraviť životosprávu, aby bol výsledok o to výraznejší. A ako začať? Vždy začnite zahrievacím cvičením, ktorým môže byť chôdza na mieste, s kolenami do výšky alebo obdobné kardio rozohriatie. Potom začnite sériu 5 cvikov.

01 1.png

1 Široký drep

Postavte sa na rovnú podložku, nohy rozkročte na väčšiu šírku panvy a prsty nasmerujte do strán. Ruky zopnite na úrovni hrudníka. Preveďte 15-30 drepov v dvoch sériách. Nezabudnite udržiavať chrbát rovno a sledujte po celú dobu smer kolien, tá by mala smerovať rovnako ako prsty smerom von.

02 1.png

2 Kmity v ľahu na chrbte

Ľahnite si na chrbát na rovnú podložku, zdvihnite obe nohy do pravého uhla a začnite kmitať do strán do maximálnej vzdialenosti. Preveďte 20-30 opakovaní. Ak je pre Vás tento cvik príliš jednoduchý, použite na členky závažia alebo cvičte „nožnice“, cvičenie pomocou kríženia. Toto cvičenie je vhodné tiež pre posilnenie svalov podbruška.

03 1.png

3 Postranná doska

Oprite sa o ruku ohnutú v lakti bokom k podložke a vykonajte dosku. Následne zdvíhajte nohu, opakujte aspoň 10-krát. Vymeňte polohu na druhú stranu a opakujte opäť 10-krát s druhou nohou. V prípade, že pozícia na jednej ruke je pre Vás príliš obtiažna, je tiež možné použiť druhú voľnú ruku k opore. Cvičenie tiež môžete alternovať s pravidelným zdvíhaním nôh, ktoré ležia na strane v danom smere.

04 1.png

4 Zakopávanie v kľaku na štyroch

Ďalším efektívnym cvikom je zakopávanie kľaku na štyroch. Chrbát musíte mať rovno, oprite sa o kolená a zakopávejte smerom nahor, koleno majte vždy v pravom uhle. Opakujte s pravou a ľavou nohou po 20 až 40 opakovaniach.

Cvik následne Obmeňte a vykopávejte do strán s nohou ohnutou v kolene. Počet opakovaní je rovnaký.

05 1.png

5 Chôdza ľahu

Ľahnite si na pevnú podložku, zdvihnite rovno nohy hore a robte pohyby s napodobením chôdze. Ľahko vykročte  v dĺžke kroku a druhou urobte pohyb od seba ako pri chôdzi. Cvičte 1-2 minúty prerušovane.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané