Vo vlaku nemal rúško, tak došlo až na políciu.

Zdieľať
Police

Na internete sa objavil ďalší záznam z verejnej dopravy. Hlavnou postavou šokujúceho videa je policajt riešiaci priestupok v podobe chýbajúceho rúška. Za to zaplatil cestujúci veľmi vysokú cenu. Zo záberov zachytených počas tejto na prvý pohľad banálnej situácie mrazí.

Dráma sa odohralo vo Veľkej Británii. Došlo k stretu medzi policajtmi a cestujúcim, ktorý vytrvalo odmietal dodržiavať hygienické predpisy. Verejná doprava je jedným z najčastejších miest, kde sa objavujú ohniská koronavírusu. Cestujúcemu hrozila pokuta 100 libier. Teraz bude postavený pred súd.

Dráme kvôli chýbajúcej rúške prizerali desiatky spolucestujúcich

K incidentu došlo minulý týždeň popoludní v Liverpoole. Cestujúci, ktorý bol vo vlaku v stanici Lime Street, nemal na tvári masku. Informácie poskytnuté britskou komunikačnou políciou poukazujú na fakt, že sa muž nielen nepostaral o svoju vlastnú bezpečnosť, ale ľahostajná mu bola aj bezpečnosť ostatných cestujúcich. Na miesto bola privolaná polícia. Keď policajt vyzval muža, aby nosil masku, odpovedal, že to nemôže urobiť kvôli lekárskym kontraindikáciám. „Podľa zákona sa ma nesmiete dotknúť. Nemusím nosiť masku a nemáte právo ma skontrolovať, „povedal cestujúci s odkrytou tvárou privolaným policajtom.

Záznam ukazuje, že policajt sa pokúsil muža chytiť za ruku a odviesť na plošinu. Ten sa však začal správať agresívne a strážnika slovne urážať. V jednom okamihu sa dôstojníkovi podarilo chytiť spolujazdca za ruku a nastriekať mu sprej do tváre. Na miesto bola privolaná ďalšia posila. Tá potom, čo dorazila na miesto, pomohla muža spacifikovať.

Cestujúci, ktorí boli svedkami incidentu, vydávajú celý rad protichodných vyhlásení. Niektorí z nich tvrdia, že zadržaný skutočne mal problémy s dýchaním. Podľa neoficiálnych informácií také svedectvo podali ľudia, ktorí boli známymi práve zadržaného muža. Požadovali, aby policajt predložil všetky podrobnosti.

Cestujúci bol obvinený z porušenia rozkazu a útoku na dôstojníka. V oznámení sa uvádza, že hoci policajt počas zásahu použil sprej, tvár zadržaného minul. Tlačová služba Britskej dopravnej polície uviedla, že muž bude postavený pred súd v januári 2021.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané