Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto vám hovorí váš pes pokiaľ vám olizne ruku alebo spí v posteli

reklama:
pes
peswww.gettyimages.com

Sme podobní psom v tom, že my aj oni vyjadrujeme svoje emócie mnohými spôsobmi, od jemných po zjavné.  Jedným z bežných gest, ktorými psy prejavujú náklonnosť, je olizovanie. Podľa niektorých názorov, keď pes olizuje svojho majiteľa, vlastne ho miluje a vyjadruje mu lásku. Navyše psy, najmä šteňatá, hovoria, že je čas jesť. Olizovanie však môže byť aj prejavom poslušnosti.  Poslušnosť sa olizuje intenzívnejšie, čo je spôsob budovania harmónie v skupine. Doma týmto gestom pes dáva najavo, že vie, kto je šéf.

Očný kontakt

Keby sa niekto z vás cítil nepríjemne, neisto alebo akokoľvek ohrozený, pozreli by ste sa mu do očí? Samozrejme že nie!

Dlhodobý neprerušovaný očný kontakt

Niekoho, koho milujete a dôverujete mu. Rovnako tak psy. Udržiavanie očného kontaktu nie je len užitočným nástrojom pre výcvik vášho psa, môže vám tiež pomôcť.  Pomôžte s ním vybudovať hlboké puto.

Prevaľuje sa a prevracia žalúdok

Ďalším spôsobom, ako pes prejavuje lásku a úctu, je prevaľovanie sa na chrbát. Toto správanie psa je súčasťou hry s jeho blízkymi. Odhalenie brucha, ktoré je ich najslabším miestom, je známkou sebavedomia. Toto gesto znamená, že pes je úplne uvoľnený a užíva si vašu spoločnosť.  Odmeňte ho hladením a škrabaním bruška. Nesnažte sa psa nútiť, aby sa opieral o váš chrbát, jeho dôvera za to stojí.

Spí vo vašej posteli!

Pokiaľ svojho psa nenecháte spať na vašej posteli, ale stále trvá na tom, že bude spať stočený vedľa vašej postele, aby ste ho ráno našli na vankúši vedľa vás. To je znamenie, že vás naozaj miluje. Ale prečo je váš pes taký vytrvalý? Jeho túžba byť vám nablízku ukazuje, že je vám úplne oddaný.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 31. októbra 2022

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.