Sledujte nepočujúce dievčatko, keď prvýkrát pomocou naslúchadla počuje hlas jej matky!

Zdieľať
Fb 15.jpg
youtube.com

Keď sa Charly narodila, všetko bolo v poriadku. Šťastie rodičov ale netrvalo dlho. Keď jej boli len dva mesiace, lekári zistili, že prišla o sluch. Nikdy nepočula hlas svojej matky. Až do teraz. Vďaka naslouchátkům jej to bolo prvýkrát v živote umožnené. Jej mamička natočila video, ako dievčatko zareagovala, keď ju prvýkrát nasadili naslúchadla a ona ju konečne počula.

Milujem ťa, Charly

Keď mamička povedala tieto slová, stalo sa niečo neuveriteľné. Bábätko malo z nového zvuku neuveriteľnú radosť. Začalo sa vrtieť a radovať. Nakoniec sa malé dievčatko úplne rozplakala. Tak veľmi veľkú radosť mala z toho, že počuje svoju mamičku. Je prekvapivé, že také silné emócie cíti aj celkom malé bábätko.

Malá Charly nemohla zadržať slzy

Video je naozaj dojemné a k slzám doviedlo aj nejedného dospelého. Ako to, že Charly stratila sluch? Keď sa narodila, vyzerala ako zdravé bábätko. Rodičia si ale čoskoro všimli, že nereaguje na zvuky ani hlasy. Preto ju vzali k lekárovi. Tí vykonali testy sluchu a prišli sa smutnú diagnózou.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

  • Charly má vážnu poruchu sluchu
  • musí nosiť naslouchátka

Mamička bola zdrvená. Nikto v jej ani manželovej rodine na problémy so sluchom nikdy netrpel. Aj cez všetky problémy ale bola šťastná, že Charly je zdravá a krásne dievčatko. To, že je nepočujúci, ju nemôže zabrániť v tom, aby bola v živote šťastná. „Bola som v šoku, ale vlastne to nie je vôbec tak hrozné, ako som si na začiatku myslela. Budeme našu dievčatko podporovať, aby v živote dosiahla toho, čo si bude priať. “

Vďaka naslouchátkům malá Charly konečne začala počuť. To je dôležité pre detský vývoj, a tak začala robiť veľké pokroky. Bude sa tak môcť naučiť hovoriť a ľahšie komunikovať s okolím. Rodičia sú šťastní a už sa teší, až sa spoločne s Charly budú učiť nové slová. Zároveň sa nemôžu dočkať, až ju prvýkrát počuť hovoriť mami a tati.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané