Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo je vitamín K2 dôležitý a v akej forme ho dopĺňať

reklama:
vitamíny
vitamínywww.gettyimages.com

Existujú vitamíny, ktoré nie sú tak známe, ale napriek tomu sú pre ľudský organizmus veľmi dôležité. Skvelým príkladom je vitamín K2. Ten má mnoho zaujímavých funkcií v ľudskom tele a občas je žiaduce jeho doplnenie vo forme kvalitného prípravku. Prečo je vitamín K2 dôležitý a v akej podobe sa najviac oplatí ho užívať?

Aké účinky má vitamín K2

Užívanie vitamínu K2 sa odporúča pri problémoch s kosťami. Ide totiž o látku, ktorá napomáha správnej mineralizácii kostí a prípadne aj zubov. Bežne sa tak odporúča kombinované užívanie tohto doplnku stravy s prípravkom, ktorý obsahuje vápnik v určitej forme. Dostatočné množstvo vitamínu K2 tak bráni tomu, aby sa vápnik hromadil tam, kde nemá čo robiť, ako sú napríklad cievy, mozog alebo obličky. Podporuje aj správnu zrážanlivosť krvi.

V akej forme by mal byť vitamín obsiahnutý v doplnku stravy?

Aby bolo užívanie vitamínu K2 naozaj prospešné, je potrebné vybrať taký doplnok, ktorý túto látku obsahuje v najlepšie využiteľnej podobe. To v praxi znamená zvoliť napríklad vitamín K2 MK7. Táto forma sa vyznačuje svojou čistotou a najväčšou aktivitou v organizme, čo umožňuje dosiahnuť najlepšie výsledky pri pravidelnom užívaní. Pre lepšie vstrebávanie je vitamín rozpustený v čistom MCT oleji.

Stavte na kvalitný prípravok s čistým zložením

Pre sledovanie najlepších účinkov a nezaťažovanie organizmu zbytočnými látkami všeobecne platí, že pre výber dobrého doplnku stravy je dôležité sledovať predovšetkým zloženie. To by malo byť čo najviac čisté bez zbytočných prímesí. Zistite si tiež, či má výživový doplnok potrebné testy a osvedčenia ako uznanie optimálnej kvality. Keď prípravok obsahuje iba deklarované účinné látky, ide v každom prípade o dobrú voľbu. Prospešnosť ešte podporíte pravidelným užívaním podľa daného odporúčania od výrobcu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 15. decembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.