Moja kozmetička mi poradila túto domácu masku na čistenie pleti, od tej doby už nevyhadzujem peniaze za drahé masky a krémy!

Zdieľať
Fb 21.jpg

Záleží vám na čistote a vzhľadu vašej pleti? Je pre vás krásna a svieža pleť dôležitá a často o ňu staráte? Navštevujete kvôli tomu kozmetické salóny, ktoré si mnohokrát účtujú veľké sumy za procedúry? Hľadáte zmenu a chcete vyskúšať nejaký domáci postup, ktorý by zahŕňal starostlivosť profesionálne kozmetičky? Ste na správnom mieste, pretože dnes pre vás jeden skvelý postup máme. Kozmetické salóny si väčšinou svoje metódy chráni, aby im neušiel zisk, avšak sa nájdu aj také salóny, ktoré rady pomôžu. Hodí sa to predovšetkým v časoch, keď sú salóny zatvorené a ľudia ich nemôžu navštevovať. Pohodlne sa teda usaďte a prečítajte si, čo máte urobiť pre dokonale čistú pleť.

Tvárová maska ​​s medom

Ako prvý si predstavíme skvelú tvárovú masku, ktorú odporúča mnoho kozmetických salónov svojim zákazníčkam, ktoré je momentálne nemôžu z nejakých dôvodov navštíviť. Recept na túto masku je jednoduchý a ľahko si ju teda pripravíte doma. Bude k tomu potrebovať: med, vodu a 3 tabletky aspirínu, ktorý predstavuje kyselinu acetylsalicylovú.

Sila vnútri kyseliny

Práve táto kyselina zaistí dokonalý peeling hornej vrstvy pleti a rýchlo obnoví jej tkanivo. Vaša pleť tak bude hladká, čistá a prostá všetkých vrások. Kyselina sa skvele postará aj o mastnotu, nečistoty a tendencia k starnutiu pokožky. Vďaka prítomnosti medu v maske dôjde ku zvlhčenie pokožky, a med ju navyše dodá potrebné látky. Ak nebudete mať med, môžete namiesto toho použiť kyslú smotanu. Teraz sa pozrieme, ako perfektné pleťovú masku pripraviť krok za krokom.

Príprava a použitie

Vezmite si tabletky aspirínu a vložte ich do menšej misky. Kvapnite na ne niekoľko kvapiek vody a počkajte. Tabletky začnú vodu absorbovať a postupne sa budú rozpúšťať. Následne do misky pridajte lyžičku medu, najlepšie organického, a poriadne zmes rozmiešajte. Nakoniec stačí masku naniesť na pleť a chvíľu počkať. Po chvíli je nutné začať masku mechanicky odlupovať. V prípade, že by med spôsobil hrudky a nechcel sa rozpustiť, pridajte do zmesi trochu vody navyše. Vaša koža bude žiariť čistotou a sviežosťou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané