Vylepšite svoju kávu trochou zázvoru a prospejete svojmu zdraviu.

Zdieľať
zázvor

Možno aj vy patríte medzi veľkú skupinu ľudí, ktorá si svoje ráno nedokáže predstaviť bez šálky svoje obľúbené kávy. Odborníci síce odporúčajú pitie iných nápojov, napríklad vody s citrónovou šťavou, ale prečo sa kávy hneď vzdávať, keď ju možno len trochu vylepšiť a budete po ránu nielen plní energie, ale nová verzia kávy vám pomôže zbaviť sa aj niekoľkých prebytočných kilogramov. Čo teda do kávy pridať? Trochu zázvoru.

Ako na to?

Príprava zázvorovej kávy je veľmi jednoduchá. Uvarte si vašu kávu tak, ako ste zvyknutí, ale namiesto cukru či mlieka si do nej pridajte jednu čajovú lyžičku zázvorového prášku. Prášok následne v káve dobre rozmiešajte, aby sa rozpustil, a vychutnajte si váš obľúbený nápoj ako obvykle. Uvidíte, že jeho pozitívnymi účinkami na váš organizmus budete milo prekvapení.

Prečo piť kávu so zázvorom?

Pravidelná konzumácia tejto kávy bude mať na váš organizmus množstvo pozitívnych účinkov, ktoré zázvor káve dodá. Jedným z najdôležitejších a najviac zjavných je najmä stimulácia tráviacej sústavy, kedy zázvor podporí lepšie vstrebávanie živín z potravy, napríklad z raňajok. Zároveň tento nápoj pomáha predchádzať najrôznejším problémom s tráviacou sústavou, ako sú nevoľnosti, hnačky či zápcha. Zázvor tiež pozitívne pôsobí na metabolizmus nášho organizmu, prirodzene ho zrýchľuje, a výsledkom tak bude aj rýchlejšia strata prebytočných kilogramov v prípade snahy o schudnutie.

Zázvor je známy aj svojimi blahodarnými účinkami na imunitný systém, ktorý výrazne posilňuje, pretože obsahuje veľké množstvo látok, ktoré majú antivírusové, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Utlmuje najrôznejšie zápaly, a tak účinne pomáha napríklad zbaviť sa artritídy. V neposlednom rade pravidelná konzumácia zázvorovej kávy zlepšuje pamäť, stimuluje mozgovú aktivitu a je vynikajúcim prostriedkom na zmiernenie stresu. Zázvor zároveň znižuje hladinu cholesterolu, a pomáha tak znižovať riziko vzniku rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané