Tento tajný recept Vás cez noc zbaví kašľa

Zdieľať
01.png

Na jeseň väčšina z nás bojuje s nepríjemným prechladnutím  a chrípkou. V lekárni síce nájdete veľké množstvo liečiv, ktoré Vám pri ťažkostiach s dýchaním a kašľom uľavia. Lenže nie všetky sú dostatočne efektívne. Môžete vyskúšať nasledujúci prírodný recept, ktorý nám pre Vás poslala naša čitateľka.

01.png

Vyskúšajte babičkin prírodný liek na kašeľ

Nasledujúci recept, je predovšetkým o dvoch ingredienciách. Obe majú veľmi silné liečivé účinky. Obsahujú živiny, vitamíny a minerály, ktoré naše telo potrebuje pre správnu funkciu. Akonáhle na sebe začnete pozorovať prvé príznaky prechladnutia, okamžite siahnite po týchto dvoch prísadách

  • mlieko
  • cibuľa

Cibuľa sa používa ako prírodná medicína po celé stáročia. Majú v sebe látky, ktoré doslova ničia akékoľvek vírusy. Navyše posilňujú imunitu a pomáhajú tým, ktorí ju nemajú dostatočne silnú. Ak pravidelne trpíte na prechladnutie a respiračné choroby, zvýšte príjem cibule.

02.png

V hlavnej úlohe cibula a mlieko

Mlieko má upokojujúce účinky. Pite ho predovšetkým vtedy, keď Vás škriabe v krku a trápi  dráždivý kašeľ. Teplé mlieko znižuje riziko vzniku zápalu a uľaví od bolesti. Niet teda divu, že sa ako liek na prechladnutie odporúča pohár teplého mlieka. Na liečivý nápoj si pripravte

  • 1 liter mlieka
  • 1 cibuľu
  • 2 lyžičky medu
  • 2 lyžičky masla
  • štipka jedlej sódy

Príprava je jednoduchá. Olúpte cibuľu a nakrájajte ju na štyri časti. Mlieko nalejte do kastrólika a priveďte ho do varu. Potom prisypte cibuľu a jedlú sódu. Varte na miernom plameni päť minút. Nechajte vychladnúť a pridajte med. Tekutinu by ste mali piť za tepla.

03.png

Odporúča sa piť malé množstvo niekoľkokrát denne. Nápoj si teda pokojne niekoľkokrát znovu zohrejte a dajte si vždy len pár dúškov tak, aby  liter vystačil na celý deň. Tento cibuľový odvar by Vás mal zbaviť vašich problémov v priebehu niekoľkých dní. Môžete použiť aj počas ťažkostí v noci.

04.png
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané