Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Školy budú v novom režime fungovať od budúceho týždňa

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

www.gettyimages.com

Od budúceho týždňa by mali byť materské školy a prvý stupeň základných škôl otvorené najmä pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry.

BRATISLAVA 2. marca (SITA) – Školy budú v novom režime fungovať od budúceho týždňa a nie od stredy 3. marca, ako bolo pôvodne avizované. Vo videu na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR to oznámila riaditeľka predprimárneho vzdelávania a základných škôl na rezorte školstva Anna Chlupíková.

„Pripravujeme rozhodnutie ministra školstva o tom, čo sa bude meniť a ako budeme ďalej fungovať. Toto rozhodnutie bude platiť od pondelka 8. marca. Chcem upokojiť všetkých riaditeľov škôl a školských zariadení. Nemusia sa náhliť s tým, aby do zajtra všetko zvládli,“ priblížila Chlupíková. Dodala, že naďalej platí rozhodnutie ministra z pondelka 8. februára.

Od budúceho týždňa by mali byť materské školy a prvý stupeň základných škôl otvorené najmä pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu. Avšak prezenčná forma výučby bude možná aj pre končiace ročníky na stredných školách a pre stredné zdravotnícke školy. Tiež aj pre skupiny jeden učiteľ plus päť žiakov, a to z dôvodu, že sa nemôžu učiť dištančne online. Naďalej platí, že jeden z rodičov sa musí preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, nie starším ako sedem dní. Negatívny test musí mať aj žiak vo veku od druhého stupňa vyššie. Ide o žiakov, ktorí sa v škole stretávajú v skupine po päť spolu s učiteľom. Negatívnym testom sa majú naďalej preukazovať aj študenti stredných zdravotníckych škôl a žiaci končiacich ročníkov stredných škôl.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 2. marca 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.