Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prestaňte jesť čínske polievky. Desivé čo vykonajú s vašim telom

reklama:
polievka
polievkawww.gettyimages.com

Hoci už tento pokrm v dnešnej dobe nepatrí k tým najpredávanejším, stále sa nájdu aj takí, ktorí konzumujú instantné čínske polievky vo veľkom. Lenže ako sa ukázalo už skôr, pre naše zdravie nie sú vôbec prínosné, ba skôr naopak, preto je dobré si o tomto „jede“ znova niečo pripomenúť.

Rezance stačí vysypať do misky, pridať k nim všetky ingrediencie, ktoré sú obsiahnuté v balení, zaliať ich vriacou vodou a počkať dve tri minúty. Navyše sú veľmi lacné, preto ich najviac konzumujú študenti, ktorí vždy potrebujú ušetriť. Lenže tu nastáva otázka. Je naozaj nutné šetriť na vlastnom zdraví? Ako sa totiž ukázalo, tieto instantné pokrmy neobsahujú nič dobré a v krajných situáciách môžu človeka aj zabiť.

Sú plné konzervačných látok

Keď sa pozriete na dátum, do kedy tieto rezance môžete konzumovať, razom zistíte, že ich pokojne môžete dať na dno vášho šuplíka a vytiahnuť ich aj za niekoľko rokov. Tieto pokrmy sú plné konzervačných látok, ako je napríklad terciárny butylhydrochinón (TBHQ).

Hrozí vám riziko metabolického syndrómu

Jesť instantné rezance dvakrát alebo trikrát za týždeň môže zvýšiť riziko ochorenia metabolického syndrómu predovšetkým u žien. Je to spojené s vysokým cholesterolom, vysokým krvným tlakom, prebytočným tukom v oblasti brucha a vysokým obsahom cukru v krvi, čo následne vedie k cukrovke, mŕtvici alebo srdcovým chorobám.

Obsahujú veľké množstvo sodíka

Takto vysoké množstvo sodíka síce urobí rezance chutnejšie, ale v pomere, ktorý je v jednom pokrme obsiahnutý, môže dôjsť k poškodeniu obličiek a dokonca sa môžu objaviť aj srdcové ochorenia.

Chýbajú živiny

Instantné rezance neobsahujú žiadne dôležité živiny, ako sú napríklad bielkoviny, vitamíny alebo minerály. V skutočnosti počas trávenia živiny len pohlcujú, takže všetky zdravé potraviny, ktoré sme počas dňa zjedli, sa minuli účinkom.

U žien hrozí riziko potratu

Ak ste žena a ste v očakávaní, tieto rezance by ste konzumovať vôbec nemali. Zložky, ktoré sú v nich obsiahnuté, môžu poškodiť vývoj plodu, čo vedie k samovoľnému potratu. Namiesto instantných jedál radšej voľte zdravé a pre vás oveľa vhodnejšie jedlá.

Obsahujú sacharidy

Instantné čínske polievky nemajú žiadnu nutričnú hodnotu, iba sú plné sacharidov. Jediná živina, ktorá je tu obsiahnutá, je sodík, avšak opäť vo veľkom množstve, čo spôsobuje, že nám tento pokrm síce nič „nedá“, za to nás aspoň zasýti.

Prispievajú k obezite

Rezance sú plné cukru, soli, rastlinného oleja a iných nie príliš zdravých látok. Následne konzumácia tohto pokrmu vedie k prírastku hmotnosti a obezite. Akonáhle sa človek dostane za túto hranicu, môžu sa pre neho instantné pokrmy stať doslova závislosťou.

Obsahujú propylénglykol

Propylénglykol je syntetická zlúčenina, ktorá sa obvykle vyskytuje v šampónoch a kondicionéroch a bohužiaľ aj v instantných polievkach. Telo túto zlúčeninu vstrebáva, pričom dochádza k oslabeniu imunitného systému, poškodeniu pečene, obličiek a srdca.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 1. decembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.