Prečo by soľ mala byť vaším novým pomocníkom pri upratovaní

Zdieľať
soľ
Prečo by soľ mala byť vaším novým pomocníkom pri upratovaní Foto: www.freepik.com

Predstavte si, že držíte v rukách čarovnú paličku, ktorá dokáže upratať váš domov bez použitia chemikálií a navyše tak dokonale, že by jej čistotou obdivovala aj vaša stará mama. Nie, neocitli sme sa v krajine fantázie. Je to skutočnosť a tá palička sa volá soľ!

Soľ je základná, no zároveň kľúčová surovina, ktorú nájdeme v kuchyni každého z nás. Avšak málokto by pomyslel, že tieto biele kryštáliky môžu pomôcť aj pri upratovaní našich domovov. Áno, počujete správne. Soľ disponuje úžasnými čistiacimi schopnosťami, o ktorých vedeli už naše babičky.

Použitie soli pri upratovaní

Zamyslite sa nad situáciou, keď si pripravujete svoj obľúbený nápoj a omylom ho vylejete. Skôr než siahnete po drahom chemickom čističi, vyskúšajte upratať nešťastie so soľou. Je vynikajúca napríklad pri odstraňovaní vínových škvŕn z koberca. Postačí, ak na miesto na koberci nasypete hrubú soľ a necháte pôsobiť. Soľ vsaje víno a vy ho potom jednoducho vysajete. Rovnakým spôsobom funguje aj pri umývaní podláh – soľ odstraňuje nepríjemné pachy a zároveň dezinfikuje.

čistenie sporáka
Prečo by soľ mala byť vaším novým pomocníkom pri upratovaní Foto: www.freepik.com

Ďalšie tipy na použitie soli

Soľ je skvelým pomocníkom nielen pri umývaní podláh. Použiť ju môžete aj na čistenie sporáka. Zmiešajte soľ s vodou a vytvorte pastu. Túto pastu potom naneste na škvrnu a nechajte pôsobiť. Po niekoľkých minútach škvrnu zotrite a sporák bude ako nový! Soľ je tiež účinná na čistenie mosadze a medi alebo zatvrdnutého mydla v kúpeľni.

Zaujímavosťou je, že soľ môžete použiť na čistenie nielen vnútri, ale aj vonku!

Soľ je účinná pri odstraňovaní ľadových plôch z vašich chodníkov a schodov v zime. Stačí tieto miesta posypať soľou a počkať, kým sa ľad neroztopí . A ak máte doma zvieratá, nemusíte sa obávať, že by im soľ mohla uškodiť, na rozdiel od niektorých chemických odmrazovačov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané