Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Materské mlieko inaktivuje vírus SARS-CoV-2, tvrdí štúdia

reklama:
Materské mlieko inaktivuje vírus SARS-CoV-2, tvrdí štúdia
Materské mlieko inaktivuje vírus SARS-CoV-2, tvrdí štúdiawww.gettyimages.com

Vedci z jednej univerzity v Toronte zistili, že bežná technika pasterizácia materského mlieka môže pomôcť v boji proti novému typu koronavírusy, ktorý spôsobuje COVID-19. Môže to byť prvý dôležitá správa v odbornej literatúre a vplyvu pasterizácie ľudského mlieka na koronavírusy. Toto zistenie ubezpečilo rodičia a rodiny, ktoré používajú materské mlieko z mliečnych bánk na kŕmenie svojich dojčiat, že sa nemusia báť o bezpečnosť jeho použitia.

Ženy sa nemusia báť dojčiť, aj keď sú pozitívne na COVID-19

V Kanade napríklad dokrmujú novorodenca s veľmi nízkou pôrodnou váhou v nemocniciach pasterizované materské mlieko. Robia tak v prípade, že matka nie je schopná dieťaťu dať toľko mlieka, koľko potrebuje. Aj keď majú ženy potvrdený COVID-19, aj naďalej im je doporučované, aby pokračovali v dojčení svojich detí.

Štúdia, ktorá bola uverejnená v kanadskom časopise, potvrdzuje, že materské mlieko, ktoré je pasterizované, nemôže preniesť COVID-19 na dojčatá, ktorému je toto mlieko podávané. Žena, ktorá je pozitívny na COVID-19, môže darovať materské mlieko pomocou mliečnej žľazy alebo odsávačky a nádoby na mlieko.

Celkovo pôrodnice bojujú s nedostatkom materského mlieka, ktoré by mohli poskytnúť matkám, ktoré nemôžu z nejakého dôvodu dojčiť. Je treba tak v dnešnej dobe vyvinúť úsilie, aby ochránili prísun materského mlieka. Tvrdenie, že aj keď má žena COVID-19, tak môže mlieko darovať, je v tomto smere dôležité. Mliečne banky majú materského mlieka nedostatok a zásoby budú teraz veľmi dôležité. Naposledy tieto banky čelili výzvam z pandémie ohľadom HIV / AIDS.

Ani tehotné ženy sa nemusia ničoho obávať

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 27. októbra 2020

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.