Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte alergiu na hlasné žuvanie, mľaskanie a srkanie? Pokiaľ áno, prezrádza to o vás túto zaujímavú vec

reklama:
misofonia
misofóniawww.gettyimages.com

Mľaskanie, žuvanie a srkanie – presne to sú veci, pri ktorých si poviete, že snáď neexistuje jediný človek, ktorému by to nevadilo. Lenže áno, existuje a tých ľudí, ktorým tieto zvyky nevadia, je 80 % celkovej populácie. Áno, je to síce neuveriteľné, ale tieto zvuky iritujú iba 20 % populácie.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o úplne banálny problém. Prečo by niekoho mali iritovať zvuky, ktoré niekto vydáva pri jedení? Ako môže niekomu vadiť mľaskanie? Poznáme odpoveď!

Tento fenomén, keď človeku prekážajú spomínané zvuky, sa nazýva misofónia. Ide o precitlivenosť na zvuky vydávané inými ľuďmi. Zaujímavosťou však je to, že človeku trpiacemu misofóniou nevadia iba zvuky cudzích ľudí, ale aj zvuky, ktoré vydávajú jeho blízki. Vedci však prišli na to, že ľudia, ktorým tieto zvuky prekážajú, sú kreatívnejší ako ostatní.

Kreativita je vaša silná stránka, vďaka ktorej je pre vás jednoduchšie poradiť si s najrôznejšími problémami a prekážkami. Keď sa niekto bude čudovať, že vám vadí žuvanie a mľaskanie, vysvetlite mu, že trpíte misofóniou a vďaka tomu ste kreatívnejší ako on!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 29. novembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.