Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hryziete si nechty? Máte jednu špeciálnu vlastnosť

reklama:
hryzenie nechtov
hryzenie nechtovwww.gettyimages.com

Každý človek je nejaký, avšak pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí si hryzú nechty, máte s nimi spoločnú jednu unikátnu vlastnosť, o ktorej by ste určite mali vedieť!

Mnoho ľudí si myslí, že za obhrýzanie nechtov môže väčšinou stres, nervozita alebo úzkosť. Skutočnosť je však taká, že to tak vôbec nemusí byť. Možno za to totiž môže jedna vlastnosť, ktorá všetkých ľudí, ktorí si nechty okusujú, spája. Ak medzi takých ľudí patríte, určite vás teraz bude zaujímať, o ktorú vlastnosť sa vlastne jedná.

Onou vlastnosťou je perfekcionizmus

Ste prekvapení? Vedci vykonali niekoľko štúdií, pri ktorých sa snažili zistiť, prečo ľudia vlastne „trpia“ zlozvykom hryzenia nechtov. Nakoniec teda prišli na to, že za to môže pravdepodobne perfekcionizmus, ktorý sa prejavil u každého testovaného subjektu. Ľudia, ktorí si ohrýzajú nechty, údajne túto vlastnosť majú, medzitým čo ľudia, ktorí si nechty neohrýzajú, ju nemajú.

Vedci tvrdia, že perfekcionsita je človek, ktorý nerobí úlohy normálnym tempom, ale svojim vlastným. Je často netrpezlivý, nespokojný a frustrovaný, čo vedie k následnému hryzeniu nechtov. A ako vlastne spoznáme perfekcionistu a ako vôbec môžete vedieť, či ste nim práve vy? Pozrieme sa spoločne na pár otázok, na ktoré skúste odpovedať. Ak vaša odpoveď bude často áno, je pravdepodobné, že naozaj perfekcionistom ste.

  • Ste nerozvážni, keď máte pracovať na niečom novom?
  • Ste človek, ktorý začne poriadne konať, až keď príde ten „správny moment“?
  • Ste človek, ktorý sa riadi pravidlom „Všetko alebo nič“?
  • Ak sa vám niečo nepodarí, ste na seba naštvaní?
  • Bývate na seba často prísni?

Ak väčšina odpovedí bola „áno“, ste perfekcionistom. No a ak ste perfekcionistom, pravdepodobne si hryziete nechty.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 28. novembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.