Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

COOP Jednota sťahuje z predaja tento med, nemáte ho doma? Bola v ňom zistená prítomnosť tylozínu

reklama:
med
COOP Jednota sťahuje z predaja tento med, nemáte ho doma? Bola v ňom zistená prítomnosť tylozínuFoto: www.gettyimages.com

Vzorky medov boli v roku 2022 odobraté v rámci plánovaných odberov jednotlivých Regionálnych veterinárnych a potravinových správ (ďalej len „RVPS“), v rámci podnetov a sťažností a v rámci cielených kontrol vyhlásených Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR (ďalej len „ŠVPS SR“).

Vzorka medu, v ktorej bola laboratórnou analýzou zistená prítomnosť tylozínu na koncentračnej úrovni 2,8 µg/kg, bola odobratá RVPS Banská Bystrica v rámci cielenej kontroly Vianoce, ktorá bola vyhlásená ŠVPS SR.

Odber vzorky bol vykonaný v prevádzke Supermarket 07-048, Krivánska cesta 6604/1, 974 11 Banská Bystrica, prevádzkovateľ COOP Jednota Krupina, Svätotrojičné námestie 22, Krupina.

Názov výrobku: Včelí med zmiešaný lesný, 950g, DMT: 05.10.2024

Výrobca: Buša Včela s.r.o., Istebné 18, 027 53 Istebné

V čase kontroly v danej predajni sa už med nenachádzal, prevádzkovateľ predajne vyvesil pre spotrebiteľa informáciu, že zakúpený med môže v predajni vrátiť. V čase kontroly u výrobcu Buša Včela s.r.o., Istebné 18, 027 53 Istebné sa už med na prevádzke nenachádzal. Podľa vyjadrenia konateľa spoločnosti Buša Včela s.r.o. bol med dodaný od dodávateľa Judita Šimonová, Širkovce 104, 988 02 Jesenské v množstve 120 kg. Z uvedeného množstva dodaného medu bolo vyrobených 24 ks medov á 950g s DMT 05.10.2024. ŠVPS SR nariadila miestne príslušnej RVPS Rimavská sobota vykonať u dodávateľa vysledovateľnosť predmetnej suroviny použitej na výrobu daného výrobku, výsledky kontroly zatiaľ nie sú k dispozícií.

Celkové množstvo vyrobených medov bolo dodané do logistického centra stred a.s., Trieda Osloboditeľov 932/18, 963 01 Krupina. Podľa vyjadrenia konateľa spoločnosti Buša Včela s.r.o., Logistické centrum stred a.s. sťahuje zo svojich predajní uvedené výrobné dávky medu. ŠVPS SR nariadila miestne príslušnej RVPS Zvolen vykonať v Logistickom centre stred a.s. úradnú kontrolu so zameraním na vysledovateľnosť predmetného výrobku a prijatím potrebných opatrení, výsledky kontroly zatiaľ nie sú k dispozícií.

HMF nad stanovený limit:

Vzorka medu, v ktorej bola laboratórnou analýzou nameraná hodnota HMF nad stanovený limit, bola odobratá RVPS Púchov v rámci plánovanej kontroly.

Odber vzorky bol vykonaný v prevádzke Potraviny AMV spol. s.r.o., Mierové námestie 3, 019 01 Ilava.

Názov výrobku: Kvetový včelí med, 950g, DMT: 18.07.2025

Výrobca: Apimel – Ing. Miroslav Rosinec, Rosinská cesta 12, 010 08 Žilina

Bolo nariadené stiahnutie nevyhovujúceho výrobku z trhu a bude príslušnou RVPS zahájené správne konanie.

Med so zistenou prítomnosťou tylozínu
Med so zistenou prítomnosťou tylozínuwww.svps.sk
Med so zistenou prítomnosťou tylozínu
Med so zistenou prítomnosťou tylozínuwww.svps.sk

Zdroj: ŠVPS SR

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 29. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.