Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete predísť infarktu? Dodržujte tento jednoduchý životný štýl

reklama:
infarkt
infarktwww.gettyimages.com

Dnes mnoho mladých ľudí a ľudí stredného veku náhle umiera na infarkt. Prečo sa toto deje? Ako to môžem zastaviť? Alebo by sme sa mali viac zamerať na prevenciu?

Cholesterol nie je vinníkom, ale zápalom je: Mnoho ľudí verí, že za ich infarkty sú jediným vinníkom vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridov. Hlavnými dôvodmi srdcového infarktu sú zápal a oxidačné poškodenie srdca, ciev, endoteliálne výstelky, a ďalšie.

Čo môžete urobiť, aby ste udržali zápal pod kontrolou a  aby bolo vaše srdce silné? Prijmite jednoduché zmeny životného štýlu. Prejdite z obyčajného neštandardného kuchynského oleja na oleje lisované za studena. Rafinované oleje sú vysoko zápalové a ohrozujú vaše srdce. Vyberte si správnu kvalitu a množstvo oleja, aby ste podporili zdravie svojho srdca. Môže vás to stáť nejaké peniaze navyše, ale pamätajte, že vaše zdravie nie je náklad, ale investícia.

Prepnite zo sedavého spôsobu života na aktívny. Aj keď necvičíte naplno, zostaňte aktívny. Chôdza a jóga sú najúčinnejšie cvičenia. Vyberte si zábavné cvičenia, ktoré vás bavia, tanec, aerobik, zumba, plávanie, čokoľvek, ale udržujte telo v pohybe. Ľudia, ktorí vedú sedavý spôsob života, majú vyššie riziko infarktu. Nájdite si adekvátnu úroveň aktivity pre svoje telo a držte sa jej.

Neberte si veci k srdcu. Než prenajmete priestor svojho srdca a mysle osobe, udalosti alebo zážitku, spýtajte sa sami seba, či to za to stojí. Zatiaľ čo stres je neodvratný, to, čo oddeľuje šťastného človeka od stresovaného, ​​je jeho schopnosť rozptyľovať stres, orientovať sa a vidieť veci v pozitívnom svetle. Môžete navštevovať lekcie a workshopy zvládania stresu, to všetko vám pomôže sa na chvíľu cítiť lepšie, skutočná zmena nastane, keď začnete meniť svoj postoj k životu a ako sa vysporiadať so stresom.

Naučte sa prijímať a nechať ísť. Vybudujte si svoju sebahodnotu, vytvorte si krásny vnútorný svet, zamyslite sa v sebe a dovoľte, aby tieto učenia prenikli do vášho každodenného života.

Opravte si spánkovú rutinu. Nie je nič krajšie, než si vziať celú noc do práce alebo do spoločnosti. Pamätajte, že váš spánok je liekom vášho srdca. Jeho neustály nedostatok môže zvýšiť riziko infarktu. Vaše srdce je sval, ktorý sa potrebuje zotaviť. Nedostatok spánku zvyšuje vašu inzulínovú rezistenciu a robí vás náchylnejšími k cukrovke 2. typu a metabolickým stavom. Prijmite teda pevný plán spánku a hlboko spite.

Mali by sme sa prebudiť a pracovať na prevencii. Mnoho z nás môže neskôr v živote trpieť srdcovým ochorením, bez ohľadu na to, ako dobre cvičíme alebo jeme čisto. Identifikujte preto rizikové faktory a pracujte na ich riešení. Pokiaľ je jedným z vašich rizikových faktorov genetická predispozícia a nedá sa s tým nič robiť, stále môžete zmeniť svoj životný štýl. Naše inteligentné ľudské telo bolo navrhnuté tak, aby sa samo uzdravilo. To najmenšie, čo môžeme urobiť, je investovať do neho a pomôcť mu robiť jeho prácu efektívne. Životný štýl vám môže pomôcť preklenúť túto priepasť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 26. novembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.