Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 vecí, ktoré by mal každý urobiť hneď ráno

reklama:
vstávanie
5 vecí, ktoré by mal každý urobiť hneď ránoFoto: www.freepik.com

Väčšina zvierat po prebudení urobí veľmi inštinktívne jednu vec. Poriadne si pretiahne svaly. Ľudia to bohužiaľ nerobia. Namiesto toho siahneme po smartfóne alebo si ideme okamžite urobiť kávu. Podľa odborníkov by ste mali urobiť päť jednoduchých naťahovacích cvikov ešte predtým, než vytiahnete päty z postele. Poradíme vám, čo urobiť, aby ste mali oveľa lepšie ráno aj celý deň.

Pretiahnite sa

V prvom rade sa zhlboka nadýchnite, spojte ruky a natiahnite ich nad hlavu. Snažte sa tlačiť prsty dopredu a natiahnuť sa čo najďalej. Zároveň dávajte pozor na to, aby ste mali rovné kolená. Toto pretiahnutie je najjednoduchším spôsobom, ako môžete efektívne začať svoj deň.

Počítajte do piatich

Zostaňte ležať na chrbte a pritiahnite si kolená k hrudníku. Potom sa desaťkrát zhlboka nadýchnite a zostaňte v tejto polohe. Hlavu a krk nechajte pohodlne na vankúši. Len pritiahnite kolená a pri každom nádychu počítajte do piatich. Potom sa uvoľnite a zopakujte.

Predkloňte sa k chodidlám

Ráno si musíte tiež pretiahnuť dolnú časť chrbta. Na to vám dobre poslúži jednoduchý cvik. Posaďte sa na posteli, ale nohy nechajte natiahnuté pred seba. Potom sa pomaly pritiahnite rukami k nohám. Postupujte pomaly a len tak ďaleko, ako to bude pohodlné. Po noci budú svaly stuhnuté, takže to možno nepôjde príliš ďaleko. Nadychujte sa nosom a vydychujte ústami.

Pretiahnite si panvu a chrbticu

Potom si ľahnite na chrbát, zdvihnite jedno koleno a položte ho pred druhé (pokrčené) koleno. Rukami chyťte nohu, ktorá je chodidlom na posteli. Jemne nohu pritiahnite k sebe. V tejto polohe vydržte päť nádychov a potom vymeňte strany.

Úžasný cvik na bedrá a stehenné svaly

Tesne pred odchodom z postele urobte ešte jednu vec. Posaďte sa na posteli s nohami na zemi. Predkloňte sa a snažte sa dosiahnuť na podlahu. Hlavu držte dole. Rozhojdajte ruky a vydržte po dobu piatich nádychov. Potom budete pripravení vstať z postele a začať svoj deň.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 20. marca 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.