Kamarátka kupuje tablety aj napriek tomu, že nemá umývačku. Vyčistíte s nimi takmer celú domácnosť

Zdieľať
umývačka

Tablety do umývačky sú skvelým pomocníkom v domácnosti a niektoré gazdinky ich kupujú aj napriek tomu, že umývačku nemajú. Vedeli ste o tom, že niektorí ľudia si kupujú tablety do umývačky, hoci tento spotrebič v domácnosti nemajú? Sú totiž užitočné na mnoho iných účelov.

Odtok

V prípade, že vás vo vašej kuchyni trápi zapáchajúci odtok, máme pre vás jednoduché riešenie. Vezmite jednu tabletu, položte ju na odtok a pomaly na ňu lejte horúcu vodu z kanvice. Po zápachu by nemalo byť ani stopy.

Práčka

V prípade, že vás trápi zápach vychádzajúci z práčky, hoďte doň dve tablety. Uvidíte, že po zápachu nebude ani stopy.

Rúra na pečenie

Znečistená rúra na pečenie určite počas života narobila vrásky na čele nejednej gazdinke. V tomto prípade stačí tabletu rozpustiť v horúcej vode, nasadiť rukavice a naniesť na znečistené miesto. Počkáme približne 15 minút a zvyšky následne zotrieme mokrou handričkou.

Hrnce a pekáče

Neviete čo s katastrofálne znečisteným hrncom? Vložte doň jednu tabletu, zalejte vodou z kanvice a nechajte na noc pôsobiť. Hrniec potom nezabudnite dôkladne umyť od zvyškov pilulky.

Záhradný nábytok

Tableta do umývačky vie byť šikovným pomocníkom aj na dvore. Za jej pomoci dokážete perfektne vyčistiť záhradný nábytok, detské hojdačky či šmykľavky alebo iné plastové povrchy.

Záchod

Stačí hodiť do misy a nechať pôsobiť cez noc. Gazdinky sľubujú odstránenie vodného kameňa a iných nečistôt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané