Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazdinky radia šikovný trik, s ktorým ľahko otvoríte pohár s uhorkami

reklama:
pohár
pohárFoto: www.gettyimages.com

Poháre s kyslými uhorkami, zavináčmi alebo nakladanou zeleninou môžu byť veľkým orieškom. Viečko pri pohári je spoľahlivé, keď dôjde na konzerváciu potravín. Je potom ale veľmi ťažké sa do pohára znova dostať a vychutnať si potraviny, ktoré sa v nej skrývajú. Každý na to má vlastný trik, ale väčšina žien vyhľadá silné paže svojho muža. Pritom ho ale vôbec nepotrebujete.

Na otvorenie pohára nepotrebujete silného muža

Mnoho žien vždy počká na svojho muža, aby pohár otvoril. Akonáhle ale nie je doma, musíte si poradiť inak. Možno vášho muža otvárať poháre baví, pretože sa pri tom cíti ako Herkules, ale vždy ho poruke zaručene mať nebudete. Vtedy prichádzajú osvedčené metódy, ktoré vám pomôžu s otvorením zaváracieho pohára, kedykoľvek potrebujete.

Väčšina ľudí otvára poháre zle a nebezpečne

Iste ste si už niekedy hovorili, ako pohár otvoriť. Veľa ľudí na to používa nôž. Zasuniete ho pod viečko a následne otočíte. Týmto spôsobom sa pod viečko dostane vzduch a veko potom ľahko odskrutkujete rukou. Táto metóda je ale pomerne nebezpečná. Nôž vám môže zísť a rozrezať ruku. Alebo rozbije sklo, ktoré vás môže porezať alebo sa dostať do potravín v pohári. Našťastie existuje oveľa lepší spôsob, ako pohár otvoriť.

Na otvorenie nepotrebujete žiadne vybavenie

Mnoho ľudí pozná jednoduché tajomstvo a teraz sa ho dozviete aj vy. Na otvorenie zaváracieho pohára totiž nepotrebujete nôž ani silného muža. Postačia vám dve ruky alebo pevný povrch, napr. stôl, kuchynská linka alebo okenný parapet. Jednou rukou vezmite zavárací pohár, podržte ho za dno a viečko zľahka poklepte päsťou.

Rovnaký postup môžete použiť aj s kuchynskou linkou alebo iným povrchom. Niektorí používajú aj paličku na mäso, ktorú jemne poklepú z boku na viečko pohára. Týmto spôsobom sa do pohára dostane vzduch a vy ho budete môcť veľmi jednoducho otvoriť. Teraz už svojho muža nemusíte nikdy obťažovať a môžete si poháre otvoriť, kedykoľvek budete potrebovať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 16. januára 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.