Domáce recepty na kŕčové žily. Ako ich liečili naše babičky?

Zdieľať
kŕčové žily
Domáce recepty na kŕčové žily. Ako ich liečili naše babičky? Foto: www.freepik.com

Boj proti kŕčovým žilám nemusí byť len v rukách lekárov. Objavte overené recepty našich predkov, ktoré vám pomôžu zmierniť príznaky a vrátiť nohám zdravý vzhľad.

Varixy trápia obrovské množstvo ľudí a niekedy môžu signalizovať závažnejšie zdravotné problémy. Predtým, než sa pustíte do akejkoľvek samoliečby, je nevyhnutné konzultovať vaše ťažkosti s lekárom. Ak však hľadáte doplnkové metódy k lekárskej liečbe, staré dobré babské recepty môžu byť tou pravou voľbou.

Podľa štatistík sa s varixami potýka až 75 % žien. Príčinou môže byť dlhodobé státie či sedenie, nadváha, alebo priliehavé oblečenie. Jednoduchou zmenou životného štýlu – viac pohybu, voľnejšie oblečenie, môžete tieto problémy eliminovať. A k tomu pridať liečivé masti podľa starých receptúr.

natieranie masti na kŕčové žily
Domáce recepty na kŕčové žily. Ako ich liečili naše babičky? Foto: www.freepik.com

Ako vyrobiť masť z rebríčka

Rebríček kúpite v lekárni alebo bylinkárstve. Dve plné hrste jemne posekajte a zohrejte v 250 gramoch bravčového sadla. Dobre premiešajte a nechajte vychladnúť. Túto zmes aplikujte minimálne dvakrát denne na postihnuté miesta. Rovnako môžete použiť aj nechtík lekársky, kde použijete štyri plné hrste.

rebríček obyčajný
Domáce recepty na kŕčové žily. Ako ich liečili naše babičky? Foto: www.freepik.com

Zábal z hluchavky na lýtká

Zbierajte bielu alebo žltú hluchavku. Tri plné čajové lyžičky vložte do hrnca a zalejte pol litrom horúcej vody. Nechajte lúhovať približne 30 sekúnd. Výslednú zmes naneste na plátno a aplikujte na nohy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané