Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo by sme mali robiť, aby naša práčka fungovala čo najdlhšie? Poznáme niekoľko perfektných trikov

reklama:
práčka
práčkawww.gettyimages.com

Zaobstaranie práčky je pre väčšinu rodín významnou investíciou, a preto je dôležité sa o spotrebič starať a robiť všetko pre to, aby nezlyhal. Ako to dosiahnuť?

Prijmite odporúčania výrobcu

Keď si niekto kúpi novú práčku, obvykle okamžite zahodí návod na použitie a potom sa pomocou ikon namaľovaných na ovládacom paneli pokúsi zistiť, ako spotrebič funguje. To je veľká chyba. V tomto prípade výrobca vždy definuje optimálnu cestu použitia, ktorú sa odporúča dodržiavať. V používateľskej príručke tiež vždy skontrolujte, koľko oblečenia je možné do spotrebiča vložiť, pretože príliš veľa oblečenia môže poškodiť konštrukciu.

Dôležité je tiež vždy venovať pozornosť údržbe stroja

Spustite čistiace umývanie. Toto je prázdny program, ktorý chráni štruktúru. Vyberte zásuvky, vyčistite ich od nečistôt, ale tiež pravidelne kontrolujte filtre. Ak zmizne pár ponožiek, je vhodné mať podozrenie, že nejakým spôsobom kĺžu pod bubon, treba ho včas skontrolovať. Problém hrdzavenia je tiež niečo, čomu treba predchádzať. Pretože práčka pracuje s vodou, nie všetky jej súčasti sú vodotesné, takže je napríklad dôležité, aby konštrukcia nestála vo vode po členky, keď sa rodina sprchuje v kúpeľni. Dávajte pozor, aby ste zariadenie nepostriekali vodou.

Vodný kameň je hlavným nepriateľom

To sa ťažko rieši a môže to byť problém v závislosti na kvalite vody, ale vždy je dôležité, aby tomu majiteľ stroja venoval pozornosť. Pravidelné čistenie, odstraňovanie vodného kameňa a používanie zmäkčovača vody, to všetko sú procedúry, ktoré sa môžu zdať ako zbytočné výdavky, ale verte, že sú veľmi dôležité.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 27. decembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.