Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spýtali sa 12 ročného chlapca z detského domova, čo by si prial k narodeninám. Keď odpovedal, všetci začali plakať

reklama:
chlapec
chlapecwww.gettyimages.com

Prostredie, v ktorom dieťa vyrastá, dosť ovplyvňuje jeho osobnosť a postoj k životu. Zatiaľ čo deti, ktoré majú rodičov, ktorí svoju rodinu dobre finančne zabezpečujú, si väčšinou želajú drahé darčeky, deti z detského domova majú inú mentalitu a ich hodnoty sú značne rozdielne. Aj keď sú v detských domovoch, v rebríčku ich priorít stále figuruje rodina.

Chlapec, o ktorom hovoríme, si prial len jediné, milujúcu rodinu. Nepatrí medzi tých, ktorí v živote mali šťastie. Po pôrode ho rodičia opustili a on tak skončil v detskom domove, bez milujúcej rodiny. V ňom prežil celé svoje detstvo a hoci si uvedomuje, čo slovo rodina znamená, je preňho takmer cudzie. Za celý svoj život nepoznal, aké je to mať otca, ktorý s ním prežíva jeho detské sny, alebo aké to je mať matku, ktorá sa o neho stará a dáva mu všetko, čo je potrebné.

Ako sme už spomenuli, mentalita detí je dosť odlišná a záleží aj na tom, kde a v akom prostredí dieťa vyrastá.

Je to jeho jediné narodeninové prianie, jediná túžba po darčeku, ktorý síce nič nestojí, ale je rozhodne tým najdrahším a najhodnotnejším darom v živote dieťaťa.

Jeho snom je mať milujúcu rodinu, ktorá tu pre neho bude a bude ho sprevádzať jeho životom. Bude tu pri úspechoch, ale aj pádoch a počas zlých dní, kedy bude potrebovať oporu a podporu. Chlapec z nášho príbehu premýšľa trochu iným spôsobom ako iné deti. Vzhľadom na to, že nebol vychovávaný svojimi rodičmi, na svet sa pozerá trochu inak.

Pokiaľ si však myslíte, že za svoj život viní ľudí okolo seba, chová k nim nenávisť a chýba mu výchova, ste na omyle. Je to neskutočne milý, múdry a nadaný chlapec, ktorý získal tú najlepšiu výchovu, vychoval ho život sám. Preto si uvedomuje svoje hodnoty, ale aj hodnoty dôležitých aspektov v jeho živote a materiálne veci sú v rebríčku jeho priorít na poslednom mieste. Chlapec, hoci to neovplyvní, sa skutočne snaží o to, aby získal svoju vysnívanú rodinu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 6. decembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.