Najlepšie spôsoby, ako si poradiť s opuchnutými nohami

Zdieľať
opuchnuté nohy
Najlepšie spôsoby, ako si poradiť s opuchnutými nohami Foto: www.gettyimages.com

Správna a vyvážená strava je kľúčom k dlhému a pevnému zdraviu. Rovnováha tekutín v tele je veľmi dôležitá. Nielen, že budete zdravší, ale tiež budete lepšie vyzerať. Veľa tekutín v tele totiž spôsobuje opuchy končatín, vrátane rúk, členkov, lýtok a chodidiel. To môže byť veľmi nepríjemné v bežnom živote. Na odvodnenie ale nutne nepotrebujete lieky. Poradíme vám, ako na to.

Obmedzte v jedálničku soľ

Toto je najväčšia chyba, ktorú ľudia v dnešnej dobe robia. Soľ sa nachádza snáď každom produkte, ktorý konzumujete. Práve preto by sme sa mali vyhýbať priemyselne spracovaným potravinám, pretože tam sa jej nachádza veľa. Sodík je pre telo zdravý, ale v správnom množstve.

Využite púpavové listy

Púpava je nielen krásna lúčna kvetina, ale aj liečivá bylina. Jej listy majú antivírusové, protiplesňové a antioxidačné vlastnosti. Pôsobí močopudne, takže sa vďaka nej dokonca prečistíte a dostanete zo svojho tela prebytočné tekutiny, ktoré by vám inak v tele zostali.

púpavové listy
Najlepšie spôsoby, ako si poradiť s opuchnutými nohami Foto: www.gettyimages.com

Draslík je kľúčový pre zníženie tekutiny v tele

Paradajky, avokádo alebo banány sú skvelým (prírodným) zdrojom draslíka. Ten je potrebný pre mnoho funkcií v organizme, vrátane zníženia vody v tele. Stará sa ale aj o vaše srdce svaly a nervy. Preto by ste naň vo svojom jedálničku mali myslieť.

Horčík podporuje vaše zdravie

Miernejšie prejavy PMS, nadúvanie alebo zadržiavanie vody v tele. O toto všetko sa postará horčík, ktorý si môžete kúpiť v lekárni. Rovnako ho môžete doplniť pomocou potravín, ako sú orechy, horká čokoláda, listová zelenina alebo celozrnné pečivo.

Vitamín B6 nakoniec

Tento vitamín podporuje činnosť mozgu, reguluje tekutiny v tele, pomáha pri tvorbe červených krviniek a podporuje metabolizmus aj imunitný systém. Ak ho chcete mať v tele viac bez návštevy lekárne, zaraďte do jedálnička zemiaky, cícer, vlašské orechy, tuniaka alebo banány.

vitamín B
Najlepšie spôsoby, ako si poradiť s opuchnutými nohami Foto: www.gettyimages.com

Zdroj: prosvet.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané