Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako často treba vymieňať uteráky?

reklama:
uterák
uterákwww.gettyimages.com

Baktérie nás obklopujú úplne všade. Sú v našom tele aj v prostredí, kde žijeme. Niektoré sú pre život prospešné, niektoré nevyhnutné a niektoré naopak zdraviu nebezpečné. Tak, ako si pravidelne meníme oblečenie, posteľnú bielizeň, či kefku na zuby a mnoho ďalšieho, mali by sme dbať aj na výmenu uterákov. Ako často si meníte tie vaše?

Vlhký uterák je v podstate živý organizmus. „Doslova rastie.“ Uterák je živnou pôdou pre mnoho mikróbov, pretože im poskytuje priam ideálne prostredie pre život. Prostredie, ktoré zahŕňa vodu, vyššie teploty a dostatok kyslíka. No a tam, kde je vlhkosť, existujú mikróby.

A práve z tohto dôvodu by ste mali uterák použiť trikrát a dosť. A to tiež len za predpokladu, že po použití svoj uterák poctivo vyvesíte a necháte úplne vyschnúť. Najlepším ukazovateľom toho, či váš uterák potrebuje vyprať, je zápach, pretože, kde je zápach, tam sú aj mikróby.

Tým, že používate uterák na viac ako tri použitia, ohrozujete svoje zdravie. Pokiaľ sa utierate do takéhoto uteráka, prenášate na svoju pokožku, citlivé miesta, oči a intímne partie všetky baktérie, ktoré sa v ňom nazbierali.

V žiadnom prípade nepoužívajte uterák po inej osobe! Nachádzajú sa na nich iné baktérie, s ktorými si vaše telo neporadí, a preto môže dôjsť k infekcii, alebo môžete dostať vyrážky či vredy.

Ako sme už spomínali, nie všetky baktérie sú nebezpečné. Niektoré sú úplne neškodné, ba dokonca potrebné a pre zdravie nevyhnutné. Kontakt s baktériami rôzneho druhu je hlavne v mladom veku človeka veľmi prospešné na posilnenie jeho imunitného systému do budúcnosti.

Ako všetko v živote, ani toto netreba preháňať, ale zapáchajúce uteráky nemá rád asi nikto z nás. Jednoducho dodržujte základné hygienické návyky a buďte pozorní. Pokiaľ ste chorí, alebo máte práve oslabenú imunitu, dávajte na seba pozor a ochráňte sa aj tým, že budete prostredie, v ktorom žijete udržiavať čo najčistejšie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 2. decembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.