Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyskúšajte hádanku na logiku a intuíciu. Kto hral futbal a rozbil vázu?

reklama:
Kto hral futbal a rozbil vázu?
Vyskúšajte hádanku na logiku a intuíciu. Kto hral futbal a rozbil vázu?brightside.me

Mamičky sú ochrankyne, ale niekedy musia vládnuť tiež spravodlivou rukou. Tým skôr v prípade nejakej neplechy. Ale ako potrestať vinníka, keď nie je úplne zrejmý alebo sa nechce priznať? V tú chvíľu sa musí matka premeniť na Sherlocka Holmesa a zistiť pomocou indícií, čo sa stalo a kto je za škodu zodpovedný. Presne ako v prípade obrázku, na ktorom sú tri deti a jedna rozbitá cenná váza, ktorú dotyčná dostala darom k narodeninám. Kto ju podľa vás rozbil?

Natia je veľkou milovníčkou starožitností, predovšetkým porcelánu a keramiky, aj preto dostala na svoje narodeniny prekrásnu porcelánovú vázu do svojej zbierky. Natia bola darom ohromená, pretože tak krásnu vázu vo svojej zbierke ešte nemala. Z toho dôvodu zakázala synovi Alexanderovi, aby sa k váhe alebo jej zbierke vôbec približoval. Alex je poslušný a veriaci chlapec a Natia nemá žiadny dôvod mu nedôverovať. Teda do chvíle, než si Alex pozve svojich dvoch najlepších kamarátov, Ilium a Davida, čo z nich robí nebezpečné trio, ktorí sa síce tvária nevinne, ale kto teda spôsobil  nehodu s vázou a loptou?

Jedného dňa si pozval Alex svoje dvoch najbližších kamarátov domov, aby sa mohli pohrať. Natia tomu nevenovala pozornosť, vydala sa do mesta na nákupy. Pri svojom návrate však nemohla od zlosti ani chytiť dych. Otvorila totiž dvere izby a uvidela črepy zo svojej najdrahocennejšej vázy na zemi a futbalovú loptu vedľa. „Kto rozbil moju vázu, priznajte sa okamžite, kto je páchateľom!“ Kričala Natia. Na obrázku sú Ilia vľavo, uprostred je Dávid a úplne vpravo Alexander.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 27. novembra 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.