Máte zažltnuté zuby a chcete krásny americký úsmev? Máme riešenie!

Zdieľať

Pravý americký žiarivý úsmev by chcel každý, zubný kameň a plak sú však strašiaci, ktorý nás prenasledujú každý deň. Spravidla potom utrácame veľa  peňazí za profesionálne čistenie zubov …

My pre Vás dnes máme 6 prírodných trikov, ktoré Vám pomôžu, aby ste nemuseli míňať  enormné sumy .

1. Jedlá sóda

Sóda je priamo zázračný liek, ktorý je  možné použiť nielen k jednému účelu. Dnes však spomenieme jeho úžasnú schopnosť odstrániť zubný povlak. Stačí, keď zmiešate 1 ČL sódy a štipku soli. Do tejte zmesi potom namočte zubnú kefku a s  opatrnosťou si s ňou vyčistíte zuby.

2. Pomarančová kôra

Znie to zaujímavo? Možno, ale je to tak … pomarančová kôra je skvelá k vyčisteniu zubnej skloviny. Dokonale totiž odstraňuje škvrny od kávy a baktérií. Úplne postačí, keď si olúpete pomaranč a niekoľko minút si budete pomocou kôry  leštiť zuby. Na záver stačí vypláchnutie ústnou vodou.

3. Domáca zubná pasta s aloe vera a glycerínom

Táto zubná pasta je skrátka zázrak, a preto si ju doma určite vyrobte. Zmiešajte hrnček vody, 1/2 sáčku sódy, 1 ČL gélu z aloe vera, 4 ČL rastlinného glycerínu a 1 ČL citrónovej esencie. Všetko dôkladne zamiešajte a pastu máte hotovú.

4. Zubná maska

V mixéri si rozmixujte paradajky, niekoľko jahôd a pomaranč. Získanú zmes potom aplikujte na zuby a nechajte pôsobiť 5-6 minút, potom ústa vypláchnite vodou. Nielenže si vybielite zuby, ale zároveň budú Vaše ústa voňať dokonale po ovocí.

5. Sezamové semienka

Áno, je to tak … Sezamové semienka sú dokonalé za účelom odstránenia zubného povlaku. Stačí, keď raz za čas budete žuť tieto semienka.

6. Octový roztok

Tak táto metóda je jednoznačne najmenej chutná, ale zároveň ide o jednu z najúčinnejší. Vytvorte si roztok z 2 PL octu, 1 ČL soli a vody. Týmto roztokom si vyplachujte ústa niekoľko dní po sebe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články

Odporúčané