Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keď sa prebúdzate v rovnakom čase každú noc, znamená to toto

reklama:
Keď sa prebúdzate
Keď sa prebúdzate v rovnakom čase každú noc, znamená to totoFoto: www.gettyimages.com

Ľudia sa často sťažujú na to, že nie sú schopní večer zaspať alebo, že sa zobudia uprostred noci, bez toho aby zazvonil budík. Možno že sa vám týmto spôsobom snaží telo povedať niečo, čomu by ste mali venovať pozornosť. Alebo je to niečo iné?… Najprv však musíte vedieť, ako podobné signály správne interpretovať.

Čo nám hovorí telo cez spánok a budenie?

Možno o tom ani neviete, ale v tele vám prúdi energia cez meridiány. Existuje množstvo článkov ktoré vysvetľujú, ako tieto meridiány chápe tradičná čínska medicína a prečo sa používajú v akupresúre či akupunktúre na riešenie rôznych zdravotných problémov. Je pomerne málo známe, že tieto meridiány sú napojené aj na vnútorné hodiny človeka. Podľa čínskej medicíny sa jednotlivé orgány energeticky dobíjajú v rôzne časy počas dňa i noci. Preto, ak sa pravidelne prebúdzate v rovnakú nočnú hodinu, znamená to, že niektoré vaše telesné partie sú zablokované alebo sú slabé. Vtedy je potrebné, aby ste daný stav nejako napravili.

Ťažkosti so zaspávaním medzi 21:00 a 23:00 hodinou

Väčšina ľudí ide do postele medzi deviatou a jedenástou večer. Ak vtedy nedokážete zaspať, ste zrejme vystresovaní a počas dňa mávate veľa obáv. To vám spôsobuje problém so zaspávaním. Mali by ste vyskúšať nejaké pozitívne mantry, meditáciu alebo cvičenie na naťahovanie a relaxáciu svalov. To by vám malo pomôcť rýchlejšie zaspať.

Prebúdzanie sa medzi 23:00 a 01:00 hodinou

Tradičná čínska medicína spája tento časový úsek s prúdením energie cez žlčník. Ak sa prebúdzate v tejto dobe, zrejme zažívate nejaký druh emocionálneho sklamania. Tu pomôže, ak budete praktizovať bezpodmienečnú akceptáciu sama seba a odpúšťania iným.

Prebúdzanie sa medzi 01:00 a 3:00 hodinou

Tento časový úsek sa spája s prúdením energie cez pečeň. Ak sa vtedy prebúdzate, máte pravdepodobne nevyriešené emócie hnevu a nadbytočnú jangovú energiu. Na riešenie tohto problému je potrebné piť viac studenej vody a riešiť situáciu, ktorá vás nahnevala. To by malo odstrániť budenie sa v uvedenom čase.

Prebúdzanie sa medzi 3:00 a 5:00 hodinou

Pre túto nočnú hodinu je typické prúdenie energie meridiánom pľúc a spája sa s pocitmi smútku. Keď chcete po prebudení znova zaspať, dýchajte pomaly a zhlboka. Zároveň dôverujte vašej “vyššej energii”, ktorá vám pomôže s vašimi problémami. Ďalším dôvodom budenia sa v tejto dobe môže byť to, že vám vaša “vyššia energia” posiela znamenia, aby ste boli v súlade so svojím hlbším poslaním.

Prebúdzanie sa medzi 5:00 a 7:00 hodinou

Počas týchto skorých ranných hodín prúdi energia cez vaše črevá. Prebúdzanie sa v tejto dobe naznačuje emocionálne blokády. Zvyčajne pomôže, ak sa po prebudení pár minút pretiahnete, prípadne idete na toaletu. Potom by ste mali byť schopní znovu zaspať.

Mozgové funkcie a prebúdzanie sa uprostred noci

Keď sa prebudíme uprostred noci, náš mozog nie je plne naštartovaný.  Jedným z následkov skorého alebo náhleho prebudenia je fenomén nazývaný spánková zotrvačnosť. Prvýkrát bol tento názov použitý v roku 1976. Označuje čas medzi prebudením a úplným bdením. Čím náhlejšie ste sa zobudili, tým hlbší bude tento stav. Keď sa v noci náhle prebudíme, naša predná mozgová kôra, ktorá sa spája s rozhodovacími procesmi a sebaovládaním, ešte prebudená nie je a preto nie sme schopní hlbších inteligentných myšlienok. Z tohto dôvodu vtedy nikdy nerobte vážne rozhodnutia.

Zobudiť sa a naplniť svoj hlbší zmysel života

Počas spánku sa vám často niečo sníva, práve toto je čas, kedy môžete dostávať správy z vesmíru (od Boha, duchov, energie a podobne) o vašej životnej ceste. Vaše sny môžu odhaľovať dôležité detaily o vašej duchovnej ceste, preto je dobré, ak dokážete správne identifikovať signály od vyšších energií či bytostí, ktoré vám je posielajú. „Samozrejme, je mnoho ľudí, ktorí tomuto neveria“. Ale zase je aj veľa tých, ktorí sa rozhodli nasledovať svoj osud v živote. Pochopili, že sme na tomto svete preto, aby sme sa niečo naučili a aby sme sa zdokonalili. Čiže, aby sme sa stali lepšími verziami seba samých. Duchovné založenia ľudia nazývajú procesom transformácie na vyššiu úroveň vedomia. Na jej dosiahnutie však potrebujete poznať svoj hlbší zmysel života. Bez ohľadu na to, či na takúto transformáciu veríte alebo nie, ak sa vždy prebúdzate medzi 3:00 a 5:00 hodinou nadránom, mali by ste zamerať pozornosť na “vyššie sily”. Je to jediný spôsob, ako obnoviť dobrý nočný spánok.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 21. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.