Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aký je váš mentálny vek? To zistíte podľa tejto optickej ilúzie

reklama:

Hovorí sa, že vek je len číslo a toto tvrdenie platí v psychológii dvojnásobne. Starý človek nemusí byť najchytrejší a najskúsenejší, mladý človek zase nemusí byť hlúpy a neskúsený.

Na koľko rokov sa cítite? Cítite sa staro alebo mlado? V podstate nie je ani dôležité ako odpoviete, ale je dôležité si uvedomiť, že fyzický a mentálny vek sa poriadne líši. To, že je vám napríklad 30 rokov ešte nemusí znamenať, že je váš mentálny vek rovnaký. Ako však zistiť, aký vysoký váš mentálny vek je? Pomocou tejto optickej ilúzii.

Ľudský mozog je veľmi pozoruhodný orgán, ktorý si s nami často zahráva a pri tejto ilúzii, ktorú vám ukážeme, si s vami bude zahrávať viac, než si dokážete predstaviť!

03 3.jpg
03 3.jpg

Tento obrázok pochádza z roku 1888 a objavil sa prvýkrát v Nemecku na jednej pohľadnici. V roku 1930 bol použitý psychiatrom Edwinom Boringom na určovanie mentálneho veku pacientov. A ako zistiť, aký vysoký je váš mentálny vek?

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: „Čo vidíte na tomto obrázku ako prvé?“. Stačí len odpovedať, či vidíte mladú dievčinu alebo starú ženu.

Váš presný mentálny vek síce neurčíme, ale môžeme určiť, či je väčší ako ten fyzický. Ak ste videli mladú ženu, znamená to, že svojou mysľou ste stále mladý a neskúsený človek. Ak ste videli staršiu ženu, znamená to, že svojou mysľou ste starý, múdry a šikovný človek.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 23. novembra 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.