Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátni a verejní zamestnanci si jednorazovo prilepšia o 350 eur, od júla im taktiež stúpnu platy

reklama:
Štátni a verejní zamestnanci
Štátni a verejní zamestnanci si jednorazovo prilepšia o 350 eur, od júla im taktiež stúpnu platywww.gettyimages.com

Štátni a verejní zamestnanci dostanú v prvom polroku tohto roka jednorazovú odmenu 350 eur. Od 1. júla tohto roka sa im platy zvýšia o 3 percentá.

Vyplýva to z platných kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2022.

Okrem toho budú mať štátni a verejní zamestnanci v druhom polroku tohto roka nárok na jeden platený deň voľna navyše. Jednorazovú odmenu v sume 350 eur by mohli zamestnávatelia v štátnej správe vyplatiť už v januári tohto roka a zamestnávatelia v samospráve do 30. júna tohto roka. Všetky tieto benefity si vyžiadajú celkovo 325 miliónov eur.

Platy zamestnancov pracujúcich v štátnej službe a vo verejnom záujme sa v minulom roku nezvyšovali. Od začiatku roka 2019 sa platy zamestnancov v štátnej a verejnej službe zvýšili o 10 percent a od začiatku roka 2020 o ďalších 10 percent.

Zdroj:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 4. januára 2022

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.