Prečo je Škorpión najdôležitejším znamením zverokruhu?

Zdieľať
Škorpión
Prečo je Škorpión najdôležitejším znamením zverokruhu? Foto: www.freepik.com

Už z diaľky si nemôžete nevšimnúť osobu s uhrančivým pohľadom. Kto je ten človek, ktorý vás doslova zröntgenuje a váš pocit, že nemôžete nič pred ním zakryť je namieste?

A tak radšej uhnete pohľadom. Nepochybne ste narazili na Škorpióna. Nepočítajte s tým, že by ste si lichotili a uspeli v jeho očiach. Sám o sebe a svojich kvalitách veľmi dobre vie a túto formu berie ako účelové podliezanie.

Toto znamenie sa prejavuje bystrosťou, rýchlymi myšlienkovými pochodmi a je v neustálom pohybe (ak to nie je fyzicky, tak aspoň v duševnej rovine). Sú veľmi vášniví a často aj žiarliví (majú dojem vlastníctva, aj osôb okolo seba). Neovládnu sa, ak majú pocit, že je narušené ich teritórium. Nesúhlasíte sa Škorpiónom? Pripravte sa na neskutočnú argumentáciu a boj o pravdu. Tá je samozrejme vždy na jeho strane, inú možnosť ani v kútiku duše nepripustí. Ľudia sa ich podvedome boja, napriek tomu sú pre nich neodolateľní, možno aj preto patrí Škorpión za najerotickejšie znamenie zverokruhu.

Škorpión je symbolom utrpenia a prekonávanie prekážok, bez ohľadu na to, akým temným obdobím práve prechádza. Škorpión si vždy nájde cestu k svetlu a začne od začiatku. Prvým symbolom Škorpióna je had, ktorý znamená obnovenie a znovuzrodenie.

Rovnako ako had, aj Škorpión sa vyzlieka z kože v rôznych obdobiach svojho života a podvedome sa snaží o znovuzrodenie.

Škorpión uspeje vo všetkom, pretože má vôľu, trpezlivosť, vytrvalosť a schopnosť rýchlo pochopiť podstatu vecí. Bez ohľadu na situáciu si vždy nájde spôsob, ako sa postaviť späť na nohy. Má neprekonateľnú silu a nemá problém s prejavom svojich emócií.

Keďže ide o vodné znamenie, vie, že život má aj citlivé stránky. Preto je plný súcitu a starostlivosti, ale zároveň je náchylný na utrpenie, bolesť a osamelosť. Na rozdiel od Ryby a Raka, na isté situácie reaguje skôr extrémnejším spôsobom.

Škorpión ide tam, kde už iní nemôžu. Súcití s ľuďmi a pozná ich tajomstvo, ktoré sa snažia všetkými možnými spôsobmi skryť. Inštinktívne prijíma svoju temnú stránku osobnosti, pretože vie, že ide o neoddeliteľnú súčasť ľudskej povahy.

Škorpión vie, ako si uchovať svoje tajomstvá, ale potom, čo sa s niekým zblíži, dokáže byť mimoriadne úprimný a to isté očakáva aj od druhej osoby. Pred Škorpiónom nič neutajíte a všetky pokusy oklamať ho vyjdú na zmar.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané