Moje umývadlo a vaňa boli často upchaté a nepomáhalo nič. Potom prišla moja babka a ukázala mi účinný babský recept

Zdieľať
umývadlo a vaňa boli často upchaté
Moje umývadlo a vaňa boli často upchaté a nepomáhalo nič. Potom prišla moja babka a ukázala mi účinný babský recept www.gettyimages.com

Počas používania vane alebo umývadla sa v ich odtoku nahromadí veľké množstvo špiny. Odtok sa postupom času zanáša a nečistoty sa navrstvia, až vytvoria akúsi zátku. Pokiaľ sa vám niečo podobné prihodí, nie je nutné volať inštalatéra alebo vyhadzovať peniaze na predražené čistiace prostriedky z drogérie. Účinný čistiaci prostriedok, ktorý hravo zvládne akýkoľvek zanesený odtok, si doma môžete pripraviť úplne sami. Stačí vám na to pár obyčajných surovín, ktoré máte určite v domácnosti.

To, že sa odpad vo vašom umývadle alebo vani zanáša, nemusí byť viditeľné. Pokiaľ sa vám v jeden deň náhle upchá odtok a voda prestane odtekať, môže vás to prekvapiť, ale nezúfajte! Odložte drahé čistiace prostriedky z drogérie bokom a zabudnite na prípravky plné chemických látok. V domácnosti skvele pomôžu staré babské recepty a klasické suroviny.

Budeme potrebovať

  • 200 g prášku do pečiva
  • 200 g kuchynskej soli
  • 150 ml octu
  • vodu

Ako na to

Pripravíme si nejakú nádobu (hrnček alebo misku), v ktorej dôkladne zmiešame prášok do pečiva a kuchynskú soľ. Túto práškovú zmes následne postupne sypte do odpadu, ktorý chcete zbaviť nečistôt. Teraz si zohrejte ocot a vlejte ho do odpadu. Ocot vylievajte pomaly a postupne. Vďaka chemickým reakciám začne zmes peniť. Posledným krokom je nechať zovrieť vodu v kanvici. Horúcu vodu potom pomaly a postupne vylievame do odtoku. Vďaka tomuto overenému receptu sa nečistoty v odtoku rozpustia a odplavia. Zloženie tohto domáceho prášku na čistenie je dostatočne silné, aby rozpustilo usadeniny, ale zároveň nijako nepoškodzuje odtokové rúry. Tento spôsob je rýchly, jednoduchý a účinný a vaše umývadlo alebo vaňa budú opäť čisté bez akejkoľvek veľkej námahy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané