Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte krvnú skupinu 0? Potom musíte vedieť týchto 8 vecí

reklama:
krvná skupina 0
Máte krvnú skupinu 0? Potom musíte vedieť týchto 8 vecíwww.gettyimages.com

Krvná skupina nula je univerzálnym darcom.

Krvné skupiny sú založené na tom, aké antigény sú prítomné v našej krvi. Rakúsky lekár Karl Landsteiner vytvoril na začiatku minulého storočia štyri skupiny krvných skupín. Ľudia s nulovou krvnou skupinou môžu dostať iba nulovú krvnú skupinu a nulová negatívna krvná skupina má ešte menšie šťastie. Môže ju dostať iba nulový negatívny typ.

Čo je však rozhodne dobrou správou pre ľudí s krvnou skupinou 0, je to, že výskumy ukazujú, že ľudia s nulovou krvnou skupinou majú menšiu pravdepodobnosť srdcových ochorení a kognitívnych porúch. Ľudia s nulovou krvnou skupinou však majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku žalúdočného vredu a sú náchylnejší na infekcie, ako je tuberkulóza.

V niektorých kultúrach sú vlastnosti spájané aj s krvnými skupinami. Ľudia s nulovou krvnou skupinou sú popisovaní ako priateľskí, príjemní a harmonické osobnosti, ktoré dobre vychádzajú s tými, ktorí majú krvnú skupinu A.

Krvná skupina nula je univerzálny darca, ľudia s krvnou skupinou 0 môžu darovať krv komukoľvek. Tým s nulovou krvnou skupinou sa odporúča strava bohatá na bielkoviny a zeleninu. Jedzte však menej obilnín, strukovín a mliečnych výrobkov.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 10. januára 2022

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.