Analytici predpovedajú katastrofu: Po pápežovi nastane zatváranie škôl, koľko bude nakazených?

Zdieľať
Svätý Otec František
Svätý Otec František od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na návštevu Slovenska. Na Slovensku navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. www.gettyimages.com

Deti konečne vrátili do lavíc. Ako dlho v nich však zostanú, nikto nevie. Pár dní pred začiatkom nového školského roka minister Branislav Gröhling (SaS) tvrdil, že školy sa plošne zatvárať už nebudú …

Analytici však upozorňujú, že zatváranie sa nevyhneme a príde k nemu už čoskoro. Analytici Dát bez pátosu upozorňujú na pravidlo, podľa ktorého pri zistení jedného pozitívneho dieťaťa ide na 14 dní do karantény celá trieda.

„Ak by sme boli bývali takto riadili chrípkovú epidémiu každú zimu, tak by z vášho siedmaka bol dnes Piatak a vaša maturantka by bola dnes len druháčka,“ tvrdí analytik.

Ako príklad uviedli Švajčiarov, ktorí po zistení pozitívneho pošlú do 10-dňové karantény iba jeho spolu so súrodencami a po pretestovanie celej triedy iba pozitívnych. Ostatní sa v škole učia ďalej. Podobný prístup má aj Nemecko či Británia.

„Každé pozitívne dieťa stiahne so sebou 20 spolužiakov na 2 týždne domov. Napríklad za posledných 14 dní bolo 200 detí pozitívnych. To by bolo v maxime 200 tried. Ale v septembri po pápežovi budeme mať 200 detí denne pozitívnych. Preto si myslíme, že v karanténe budú tisícky tried. Škoda. Každý deň v škole sa počíta, „dodali analytici na záver. Nárast prípadov predpokladajú odborníci po návšteve pápeža v polovici septembra. Zhoršenie stavu sa začne prejavovať asi na konci mesiaca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané