Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • zaujímavosti
  • 5 skutočne efektívnych cvikov, vďaka ktorým sa dokážete zbaviť takzvaných „madiel lásky“. O aké tukové zásoby ide a kde sú? U vás môžu byť minulosťou!

5 skutočne efektívnych cvikov, vďaka ktorým sa dokážete zbaviť takzvaných „madiel lásky“. O aké tukové zásoby ide a kde sú? U vás môžu byť minulosťou!

reklama:
O aké tukové zásoby ide a kde sú?
5 skutočne efektívnych cvikov, vďaka ktorým sa dokážete zbaviť takzvaných „madiel lásky“. O aké tukové zásoby ide a kde sú? U vás môžu byť minulosťou!youtube.com

Kto má nadváhu, alebo je doslova obézny, rozhodne sa chudnúť. Treba povedať, že ak sa skutočne snaží a nepodvádza, tak idú tukové zásoby naozaj pomaly ale isto dole. Sú ale partie, kde to tak jednoduché nejde a kde tuky naďalej zostávajú. Preto je na mieste začať sa sústrediť priamo na ne. Medzi najznámejšie miesta patrí oblasť na bokoch, prechádzajúca v chrbát. Tomuto miestu, ak sa tu tukové zásoby nachádzajú, sa hovorí madlá lásky. Jednoducho preto, že skutočne môžu tvoriť vzhľad madiel a skutočne preto, že sa za ne dá chytiť. Sú ale pomerne nevzhľadným doplnkom a je na mieste je eliminovať.

Vzhľadom k tomu, kde sa nachádzajú, je problém s tým, že bežné športové aktivity zvyčajne nedokážu zacieliť na toto konkrétne miesto tak, aby tukové zásoby ubúdali. Je preto na mieste začať sa mu venovať priamo. Preto sme si pre vás pripravili cviky na madlá lásky, ktoré sú dobrou voľbou pre každého, kto sa ich che zbaviť.

Cviky sa zapojením bokov

Prvé variantom sú bežná cvičenia, pri ktorých sú zapojené boky. Medzi najznámejšie aktivity môže patriť napríklad Zumba, alebo aerobic. Čím viac dochádza k tomu, že sú vaše boky namáhané a čím viac je s nimi Hybania, tým viac danú oblasť zahrievate. A tým viac a efektívnejšie sa z nej tuky spaľujú. A to tak, že madlá lásky môžu začať postupne skutočne veľmi efektívne miznúť.

Cviky na bočné brušné svaly

Keď sa hovorí o svaloch brucha, tak väčšina ľudí cvičí len ty priame. Sú ale aj bočné brušné svaly, na ktoré môžu madlá lásky ľahko nadväzovať. V takom prípade je na mieste cvičiť práve túto svalovú partiu, čo napomôže aj elimináciu vašej nevzhľadné tukové súčasti. Cvičiť toto svalstvo nie je zložité. Stačí len zaujmú správnu pozíciu tela.

Pravidelné úklony na obe strany

Zdá sa to ako cvik veľmi jednoduchý, ale ako sa následne presvedčíte, jedná sa o cvik veľmi efektívne. Stačí robiť úklony najprv na jednu, tak aj na druhú stranu. Dôležité je sa na každú stranu ukloniť čo možno najviac, aby ste celú bočnú svalovú partiu naplno zapojili. / Klony je možné robiť len tak na prázdno, alebo je možné vziať si do rúk činky, rovnako ako nie je problémom ani to, že využijete popruhy označené ako TRX.

Priťahovanie lakťov a kolien

Začiatok tohto cviku je veľmi jednoduchý a tiež pohodlný. Len ležíte na zemi, na chrbte. V tejto polohe ale musíte začať cvičiť. A to tak, že sa snažíte dať k sebe koleno ľavej nohy a lakeť pravej ruky. A to isté aj s pravou nohou a ľavou rukou. Tento cvik vyžaduje ako to, aby ste nohy tlačili k hlave, tak to, aby ste trup tlačili k nohám. Vďaka tomu dôjde k namáhaniu tých pravých častí tela a madlá lásky môžu postupne miznúť.

Záklonu vykonávané v ľahu

Niekedy sa tomuto cviku hovorí tiež kobra. Začínate tak, že ležíte na bruchu a ruky máte pozdĺž tela. Teraz je na mieste sa snažiť trup postupne dvíhať čo možno najvyššie. Potom sa vraciate do začiatočnej polohy. Keď ho budete aj čiastočne natáčať, neurobíte chybu. Pokiaľ vám ide cvik veľmi ľahko, môžete dať ruky na hruď a tu držať ľahšie závažie, vďaka čomu bude intenzita cvičenia oveľa väčšie.

Cvičte pravidelne a zamerajte sa na intenzitu

Daná cvičenie je vhodné realizovať najlepšie každý deň, pretože jedine tak budete mať istotu, že vaše madlá lásky budú eliminovaná skôr, než sa nazdáte. Je tiež na mieste držať dobrú intenzitu tréningu, ktorá súvisí skôr s rýchlym opakovaním, než veľkou záťažou. A to hlavne z dôvodu, že jedine tak zvýšite tepovú frekvenciu, že zrýchlite metabolizmus a tak budú tukové zásoby eliminované rýchlejšie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 2. februára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.