Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zistiť veľkosť zásnubného prsteňa podľa iZlato?

Foto: Canva

Zásnuby sú nezabudnuteľným prejavom lásky a prejavenia citov v živote partnerov. Tomuto romantickému prejavu lásky však predchádza aj výber dokonalého zásnubného prsteňa, aby ste nenechali nič na náhodu, správnu veľkosť prsteňa si musíte vopred dobre premyslieť. Šperkári z iZlato vám poradia, ako nenápadne zistiť veľkosť zásnubného prsteňa.

Okrem veľkosti sa musíte tak isto rozhodnúť, akú farbu kovu zvolíte. Mali by ste sa riadiť najmä tým, aké šperky nosí vaša partnerka. Všímajte si, či preferuje žlté, ružové alebo biele zlato. Okrem zlata sú populárne aj strieborné alebo platinové prstene, všímajte si pri výbere aj puncové značky šperku. Následne by ste mali rozhodnúť, aký štýl a prevedenie prsteňa by sa najviac páčil partnerke, tie častokrát zvyknú partnerovi naznačiť, aký štýl prsteňov sa im páči. Ak ste nedostali žiadne náznaky v minulosti, budete sa musieť spoľahnúť na intuíciu a vybrať štýl a dizajn prsteňa, ktorý sa jej podľa vás bude najviac páčiť a hodiť.

Intuíciu ďalej určite využijete aj pri plánovaní žiadosti o ruku, viac informácií a tipov sa dozviete v komplexnom sprievodcovi o zásnubách. Po zjednotení všetkých otázok ohľadom farby kovu a dizajnu prsteňa vás však čaká najťažšia úloha, vybrať správnu veľkosť prsteňa. Ak by ste náhodou veľkosť prsteňa neodhadli správne, nemusíte sa obávať a v každom kvalitnom klenotníctve vám prsteň bezproblémovo upravia. Aby sa veľkosť prsteňa približovala, čo najbližšie k reálnej veľkosti, inšpirujte sa našimi tipmi na správne odhadnutie veľkosti zásnubného prsteňa.

Zasnuby.jpg
Foto: iZlato

Odmeranie prsteňa

Ideálny scenár je, ak vaša partnerka nosí na ľavom prstenníku prsteň. V tomto prípade stačí prsteň nepozorovane odmerať a nemusíte sa obávať zlej veľkosti. Veľkosť zmeriate odmeraním priemeru vnútra prsteňa alebo ceruzkou jednoducho obkreslíte vnútorný okruh prsteňa na papier.

Klenotnícka pomoc

Keď nájdete prsteň, ktorý nosí na prstenníku, ale bojíte sa správneho obkreslenia, môžete ho zobrať do klenotníctva. Tak isto, ak nenosí žiaden prsteň na prstenníku, skúste nenápadne zobrať aj iný prsteň a klenotník vám pomôže odhadnúť približnú veľkosť na základe proporcií prstov.

Priama otázka

Ak už viete, že vaša partnerka je „tá pravá,“ môžete sa jej vopred opýtať na veľkosť prsteňa alebo prst môžete spolu odmerať. Stačí si zobrať kúsok stuhy, obmotať ho okolo prsta a jemne stiahnuť, potom už len stačí zaznačiť perom, kde sa stuha pretína. Takto budete vopred informovaní o veľkosti prsteňa. Partnerka bude síce vedieť, že niečo plánujete, ale miesto, čas a spôsob požiadania o ruku bude stále zahalený rúškom tajomstva.

Tajná misia

Podľa návodu merania prstu so stuhou môžete vyskúšať tento trik aj počas spánku. Táto tajná misia je vhodná pre odvážnejších a šikovných pánov, ktorí si trúfnu počas hlbokého spánku stuhou alebo tenkou niťou prstenník zmerať.

Porovnanie rúk

Môžete si skúsiť niekedy nenápadne porovnať ruky, všímajte si ktorý váš prst je najviac podobný partnerkinmu prstenníku. Jej prstenník môže byť podobný ako váš malíček.

Foto: Canva

Kreatívna chvíľka

Môžete vymyslieť umelecký večer kreslenia alebo maľovania, pri ktorom navrhnite obkresľovanie rúk, ako spomienku na detské časy. Zábavné je tak isto namaľovanie celej ruky a tvorba odtlačkov na papier. Aby ste sa vyhli podozreniu, navrhnite romantický nápad – odtlačky vašich dvoch rúk vedľa seba na menšie plátno. Podľa odtlačku vám klenotník poradí približnú veľkosť prsteňa.

Priateľky

Skúste sa poradiť s jej najbližšími kamarátkami, ale nezabúdajte prízvukovať, že táto konverzácia je tajná. Prípadne skúste vymyslieť iný dôvod, prečo sa pýtate na veľkosť prsteňa, aby váš zámer nebol náhodou prezradený. Ak by nepoznali správnu veľkosť prsteňa, skúste odhadnúť, ktorá z jej priateliek má najpodobnejšie ruky a poproste ju o odmeranie jej veľkosti.

Pomoc kamarátovi

Predstierajte, že váš kamarát alebo kolega potrebuje poradiť s výberom vhodnej veľkosti prsteňa pre jeho partnerku. Presvedčte partnerku, že vďaka jej pomoci bude najlepšie vedieť odhadnúť správnu veľkosť prsteňa.

Fiktívne nakupovanie

Fiktívne nakupovanie je podobný nápad ako pomoc kamarátovi. Môžete poprosiť partnerkine kamarátky, aby išli spolu nakupovať a zablúdili pri tom aj do klenotníctva, kde si môžu skúšať prstene. Takto vám vaša tajná spojka môže jednoducho zistiť tú správnu veľkosť prsteňa.

Ak by vám nepomohol ani jeden z našich tipov, môžete sa spoľahnúť na štatistiky a siahnuť po najčastejšej ženskej veľkosti prsteňov – 52 a 53. Klasickou veľkosťou nič nepokazíte a v prípade potreby zásnubný prsteň dáte dodatočne upraviť na vhodnú veľkosť.

Informačný servis

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 30. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.