Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sny o mŕtvych blízkych majú rôzny výklad. Čo znamenajú?

reklama:
snívanie
Sny o mŕtvych blízkych majú rôzny výklad. Čo znamenajú?Foto: www.gettyimages.com

Zdalo sa vám v noci o mŕtvom príbuznom alebo o mŕtvom priateľovi? Iste vás potom zaujíma, čo znamená, keď sa vo vašom sne objaví človek, ktorý už zomrel. Aký teda majú sny o mŕtvych blízkych výklad?
Čo znamenajú sny o mŕtvych blízkych? Dôležité sú pri nich naše pocity.

Sny sú najčastejšie odrazom nášho uplynulého dňa, inokedy však odrážajú naše obavy alebo pocity. Čo to ale znamená, keď snívame o blízkom zosnulom človeku? Na tieto sny môžeme pozerať ako na súčasť procesu smútenia. Sny o mŕtvych blízkych tiež predstavujú určitý prechod, ktorý sa práve odohráva v našom živote.

Sny o zosnulom človeku, ktorý nám bol blízky, môžeme zažiť vtedy, keď v našom živote dochádza k zmene. Ide napríklad o sťahovanie, svadbu, zmenu práce alebo stretnutie s novou osobou, ktoré v nás zanechalo stopu. Podľa odborníkov na sny nie je dôležitý sen samotný, ale to, ako sa pri ňom cítime.

Výklad sna je o dekódovaní sna. Osvecuje nás a rozširuje naše vedomie psychologicky, ponúka expanziu vedomia,“ hovorí psychológ Rubin Naiman, ktorý študuje spánkové vzorce a správanie.

Sny o mŕtvych zomrelých sa delia najčastejšie do štyroch kategórií

Psychológovia a odborníci na spánkové vzorce delia sny o mŕtvych blízkych najčastejšie do štyroch kategórií. Čo teda znamená, keď sa vám zdá o človeku, ktorý už zomrel?

  1. Váš mozog sa snaží prekonať bolesť zo straty.
  2. Ak ste sa so zosnulým neuzmierili pred smrťou, môžete cítiť vinu. A to je práve dôvod, prečo vás navštevuje v snoch.
  3. Uvedomili ste si, že máte podobné vzorce správania, ako mal váš blízky zomrelý. Či už ide napríklad o partnerské vzťahy, voľnočasové záľuby alebo vzťah k návykovým látkam. A práve preto sa vám o zosnulom zdá.
  4. Keď sa vám vo sne ukáže váš blízky človek, ktorý je už mŕtvy, a pritom je pekne oblečený, usmieva sa a vyzerá šťastne, niektorí odborníci na sny hovoria, že vás prišiel navštíviť. Ak sa v tomto sne cítite dobre, môže to naozaj znamenať, že vám zosnulý prišiel povedať „ahoj“.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 28. januára 2023

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.