Nepodceňte kvalitu obuvi!

Zdieľať
Dreamstime_xl_173481594.jpg
Foto: Dreamstime

BRATISLAVA 8. decembra (DobréRadyANápady.sk) – Súčasná móda praje športovej aj elegantnej obuvi. Letná i zimná obuv dokáže mať osobitý dizajn, a to nielen čo sa sandálov či tenisiek týka, ale aj zimných topánok a čižiem. V chladnom období roka je však viac ako potrebné dbať nielen na pohodlie a dizajn, ale aj na zateplenie a nepremokavosť obuvi.

Uznávate starú dobrú klasiku, no máte radi aj moderné prvky na obuvi, ktorú nosíte? Dnes je v kurze najmä pohodlná obuv, ktorá netlačí a neomína. Moderní ľudia vedia, že nosiť sa vyplatí najmä mäkká obuv, ktorá na nohách perfektne sedí. Ktorá je teplá, nepremokavá, odolná a pružná. Kvalitná pánska aj dámska obuv má mať správnu konštrukciu, má byť ušitá z mäkkého, ale pevného materiálu a má mať bezchybné zošitie. Vari jediný rozdiel medzi pánskou a dámskou módou je dnes v tom, že pánska móda je o niečo konzervatívnejšia, než dámska a pánska móda nie je až taká vrtkavá.

Pohodlná športová obuv

Pokiaľ preferujete športovú obuv, vsaďte na značkové tenisky NIKE Air Max, ktoré sú vhodné nielen na športovanie, ale aj na bežné nosenie. Značkové tenisky vynikajú tým, že podporujú správny tvar klenby, sú ľahké a mäkké. Anatomicky tvarované podrážky sú odpružené, preto pri chôdzi zabezpečujú maximálny komfort. Tenisky NIKE Air Max majú nielen štýlový, ale najmä pohodlný strih. Pokiaľ obľubujete modely s golierom, tie vašim členkom navyše doprajú aj skvelú oporu. Dobrú službu sprostredkujú antibakteriálne tenisky, ktoré ocení každý, kto býva dlhý čas nepretržite obutý a kto veľa chodí. A zanedbateľné nie je ani ľahké obúvanie či výber ponožiek. V chladnom období sú vhodné termo ponožky, ktoré nedovolia nohám prechladnúť. Kvalitné ponožky sa vyznačujú tým, že sú teplé a zároveň vzdušné, tiež výborne pohlcujú a odvádzajú vlhkosť. Chránia končatiny nielen pred chladom, ale aj pred mokrom. A pokiaľ ponožky verne kopírujú siluetu nôh, je veľmi pravdepodobné, že na nohách nevzniknú žiadne odreniny.

Vyhnite sa kuriemu oku

Či sa rozhodnete pre tenisky alebo topánky, pri kúpe žiadnej obuvi nepodceňte správnu veľkosť. Priveľmi malá, úzka, tesná či tvrdá obuv môže zapríčiniť tvorbu nepríjemných otlakov a mozoľov na nohách. No pokiaľ zistíte, že sa vám na nohách otlaky či mozole už vytvorili, ich liečbe sa venujte ihneď. Z neliečených otlakov a mozoľov vznikajú totiž kurie oká, ktoré dokážu byť poriadne bolestivé. Kurie oko môže byť mäkké – to vzniká v priestore medzi prstami, tiež tvrdé – to sa tvorí nad kĺbmi prstov a na bočnej strane šľapy. Kurie oko môže aj zahnisať a spôsobiť odumieranie tkaniva, preto kurie oko nepodceňte! Ak je to len trochu možné, vyhnite sa zdravotným komplikáciám. Najlepšou prevenciou pred kurím okom je kvalitná obuv, preto nešetrite na kvalite svojich tenisiek, topánok či čižiem. Vsadiť na pohodlnú obuv správnej veľkosti je ťah, ktorý sa vyplatí.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané