Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľudia by mali byť opatrnejší: Ochorenie COVID-19 sa najčastejšie šíri v týchto okruhoch

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Sportswoman training on treadmill in gym and wearing face mask to protect herself against coronavirus during global pandemic of covid 19 virus.
Sportswoman training on treadmill in gym and wearing face mask to protect herself against coronavirus during global pandemic of covid-19 virus.www.gettyimages.com

Ochorenie sa vyskytuje v každej sfére života, u dohľadaní kontaktov zo starších ohnísk nákazy, vznikajú nové. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková …

Nákaza sa medzi príbuzných podľa jej slov väčšinou dostane z často navštevovaných kolektívov, respektíve z priameho kontaktu s pozitívne testovaným. Ochorenie sa vyskytuje aj na pracoviskách a u osôb z výchovno vzdelávacích zariadení, v zariadeniach sociálnej starostlivosti, zdravotníckych zariadeniach, v športových kluboch a iných často navštevovaných kolektívoch.

„Na pracoviskách, v zariadeniach sociálnej starostlivosti aj v zdravotníckych zariadeniach sa v prípade výskytu ochorení COVID-19 postupuje v zmysle vypracovaných krízových plánov, postupov príslušných rezortov a uplatňujú sa postupy v rámci epidemiologického vyšetrovania regionálnych úradov verejného zdravotníctva,“ ozrejmila Račková.

Doplnila, že ochorenie COVID-19 bolo potvrdené aj u ľudí v rámci predoperačných vyšetrení a pacientmi, ktorí mali príznaky a telefonicky sa nahlásili ošetrujúcemu lekárovi. Sporadicky sa ochorenie vyskytlo aj u kontaktov pozitívne testovaných osôb, ktoré sa pred sprísnením opatrení zúčastnili na svadbách, karoch, rodinných oslavách či iných akciách. Importy zo zahraničia sú minimálne.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 12. decembra 2020

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.