Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vykurujte spoľahlivo, lacno a inteligentne vďaka kotlu na tuhé palivo

Obrazek1.png
Foto: Adobe Stock

Aj keď zimu a chladné dni máme už skoro za sebou, nejedného človeka trápi budúcnosť vykurovania. Leto prejde veľmi rýchlo a nikto nevie, kam sa vyšplhajú ceny za plyn či elektrinu, prípadne či budú také dostupné ako dnes. Teplo a vyhriaty domov sú však istoty, ktoré potrebuje každý.

Určite vám neunikli správy, ako prudko rastie cena energií a že vôbec nie sú samozrejmé. Nejedna domácnosť počíta, že si za teplo doma poriadne priplatí. Vykurovať rodinný dom plynom alebo elektrinou sa pre rekordné ceny výrazne predraží a zlepšenie je v nedohľadne. Riešením môžu byť moderné a ekologické kotly na tuhé palivá.

Plytvať energiou sa fakt neoplatí

Samozrejme záleží, či bývate v byte alebo v dome a aký je stav tohto objektu. Staršie budovy treba v prvom rade zaistiť izoláciou a zatepliť problematické miesta. Tiež je dobré myslieť na efektívne vetranie a jednotlivé miestnosti zbytočne neprekurovať.

Moderné novostavby bývajú veľmi dobre izolované, na druhej strane však mnoho majiteľov spolieha výhradne na dodávateľov elektriny. A to sa môže vypomstiť nielen pri zdražovaní, ale napríklad aj pri rozmaroch počasia, keď dôjde k prerušeniu vedenia.

Obrazek2.png
Foto: Adobe Stock

Teplo vďaka ohňu

Kto zažil dlhší výpadok elektriny vie, koľko každodenných drobností musí zrazu oželieť. Ešte horšia situácia nastane, keď sa k tomu pridá aj teplo a teplá voda. Pri výbere vykurovania domova by sme preto mali myslieť aj na spoľahlivosť a sebestačnosť. Ak si do domu zadovážite krb alebo krbové kachle ako záložný zdroj vykurovania, získate istotu a v prípade potreby si jednoducho zakúrite. Ako bonus vás čakajú romantické pohľady do plápolajúceho ohňa.

Kotly na pelety sú moderné

Istotu stálych a nízkych cien za vykurovanie ponúka kotol na pevné palivo. Plnohodnotne zvládne vykúriť celý dom a prípadne aj ohrievať vodu. V dnešnej dobe nejde len o spaľovanie uhlia, obľúbeným riešením môže byť aj kotol na drevo alebo pelety. Využívanie týchto palív predstavuje dlhodobo jednu z najlacnejších foriem vykurovania domov a chalúp. Môžete si vybrať automatický kotol na pelety, ktorý je takmer bezobslužný, alebo napríklad skombinovať kúrenie drevom a peletami.

Obrazek3.png
Foto: Adobe Stock

Práve malé lisované pelety ruka v ruke s modernou technológiou umožňujú, že automatický kotol sám zapáli oheň v horáku, sám prikladá a nakoniec dokáže oheň v horáku sám uhasiť. Kúzlo je v malej elektronickej krabičke ovládanej bezdotykovým displejom, izbovým termostatom alebo vďaka internetovému pripojeniu. Zásobník dokáže v závislosti od svojej veľkosti zaistiť až týždeň vykurovania bez nutnosti priložiť. Chod peletového kotla môžete navyše ovládať vďaka aplikácii v mobile alebo počítači a na diaľku upravovať teplotu v dome.

Kotol na tuhé palivo je skvelá investícia do budúcnosti. Nemusíte sa báť ani ekológie, pretože dnešné kotly už musia spĺňať podmienky ekodizajnu, ktoré sú nariadené Európskou úniou. Navyše vďaka dotáciám si ich môžete zadovážiť oveľa lacnejšie.

Obrazek4.png
Foto: opop.sk

Informačný servis

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 27. apríla 2022

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.