Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vďaka papierovým utierkam, sa zbavíte vodného kameňa

reklama:
Vďaka papierovým utierkam
Vďaka papierovým utierkam, sa zbavíte vodného kameňaFoto: www.gettyimages.com

Ak neustále bojujete s vodným kameňom, môže sa to zdať ako práca, ktorú vôbec nevidíte. Denne totiž používate sprchu, umývadlo a samozrejme aj drez v kuchyni. Ak premýšľate nad tým, aké prostriedky používať na to, aby sa batérie leskli. Sú to lacné metódy, ktoré môžete využiť aj dnes!

Vodný kameň neznáša každá gazdinka

Vodný kameň patrí medzi problémy, ktoré nájdete v každej domácnosti. Je to dlhodobý problém, ktorý ale môžete jednoducho vyriešiť. Ako dospieť k tomu, že sa vaša kúpeľňa alebo kuchyňa bude lesknúť a budete sa zakaždým na upratovanie tešiť s tým, že sa znova budete kochať krásnou kúpeľňou? Najväčším dôvodom vzniku vodného kameňa je tvrdá voda. Je to síce iba kozmetická vada, pravdou ale je, že nie je vhodné sa takto prezentovať pred ostatnými.

Preto je nutné udržiavať vodné batérie v čistote. Vďaka tomu sa budete nielen vy sama cítiť dobre, že ste upratali kúpeľňu dokonale, ale aj ľudia, čo prídu na návštevu, budú možno prekvapení tým, aké dokonalé vyčistené batérie sú. Plak na batérii ale nemusí byť taký neškodný, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ako sa teda vodného kameňa zbaviť v priebehu niekoľkých minút?

Včasnou prevenciou môžete dosiahnuť skvelé výsledky

Najlepším riešením, ako zamedziť vodnému kameňu, je včasná prevencia. Po každom použití kohútika je teda vhodné ho utrieť bežnou kuchynskou utierkou, aby sa na ňom vodný kameň neusadzoval. Je ale nutné naučiť všetkých členov rodiny, ako sa o kúpeľňu starať. Nie je možné po každom členovi chodiť a utierať po ňom kohútiky. Ak nemáte možnosť ich toto naučiť, môžete si pomôcť jednoduchou metódou.

Vezmite si sklenenú misku a nalejte do nej trochu octu. Môžete si vziať aj jablkový ocot. Do ruky si potom vezmite zubnú kefku, namočte ju do octu a naneste na kohútik, ktorý máte pokrytý vodným kameňom. Nešetrite octom, pretože má skvelé účinky, a to nielen dezinfekčné.

Papierové utierky potom budú veľkým pomocníkom. Navlhčite ich v octe a obaľte nimi kohútiky. Stláčajte utierky hlavne do miest, ktoré sú zložitejšie dostupné. Takto prikryté kohútiky nechajte pod utierkami sedem minút, počas ktorých sa vodný kameň rozpustí.

Pokojne môžete utierky nechať na batériách o niečo dlhšie, bude záležať na tom, aký silný je vodný kameň. Škáry alebo ťažko dostupné miesta potom môžete vykefovať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 27. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.