Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ste čerstvo po rozchode? Aby ste mohli v živote fungovať ďalej, uvedomte si nasledujúce veci

reklama:
Ste čerstvo po rozchode?
Ste čerstvo po rozchode? Aby ste mohli v živote fungovať ďalej, uvedomte si nasledujúce veciFoto: www.freepik.com

Keď sa vám rozpadne vzťah s človekom, ktorého ste milovali, najprv cítite obrovskú bolesť a sklamanie. Táto nepríjemná situácia, do ktorej ste sa dostali, vám ale môže dať obrovskú lekciu a posunúť vás v živote oveľa ďalej. Až sa z rozchodu nadobro otrepete, skúste si uvedomiť nasledujúce veci, vďaka ktorým budete oveľa silnejšia.

Každý rozchod má nejaký dôvod

Partnerský vzťah sa nikdy nerozpadne zo dňa na deň. K rozchodu vždy dôjde z určitého dôvodu, ktorý odráža problémy spoločného partnerského života. Skúste nájsť odpoveď, kde sa stala chyba. V budúcom partnerskom vzťahu budete oveľa múdrejšia.

Stratíte v srdci, ale získate v duši

Rozchod iniciovaný zo strany partnera vám plne zasiahne srdce. Zo zlomeného srdca sa možno budete otrepávať veľmi dlho, ale posilníte tým svoju dušu. V ďalších mesiacoch a rokoch budete na základe svojej skúsenosti oveľa silnejšia, sebavedomejšia a budete častejšie myslieť na vlastnú dôstojnosť.

Nikdy neproste o lásku

Koniec vzťahu by ste mali vziať so vztýčenou hlavou. Udržte si svoju dôstojnosť a nikdy neproste o lásku človeka, ktorý vás nechce. Prinesie vám to iba ďalšiu bolesť a utrpenie. Odíďte od starej lásky s hrdosťou. V budúcnosti budete rada, že ste sa tak zachovali.

Život je plnohodnotný aj bez lásky

Príde vám, že váš život je bez lásky prázdny? Tak to rozhodne nie je. Žiť na 100 percent môžete aj vtedy, keď práve nemáte po boku žiadneho partnera. Uvedomte si, že rozpadom vzťahu váš život nikdy nekončí. Užívajte si plnými dúškami každučkého nového dňa. Vaša nová láska príde, keď to budete najmenej čakať.

Obviňovanie je známkou nezrelosti

Prestaňte z rozpadu vzťahu obviňovať svojho expartnera, ktorý sa s vami rozišiel. Obviňovanie je vnútorný mechanizmus, ktorý vám len napomáha, aby ste sa cítili lepšie. Prijmite veci, aké sú a vezmite zodpovednosť do vlastných rúk. Starajte sa iba o svoje dobro.

V odpustení je sila

Aj keď pre vás rozchod prišiel ako blesk z čistého neba, až sa z rozpadu vzťahu otrepete, skúste svojmu expartnerovi odpustiť. V odpustení je sila. Vďaka odpusteniu, ktoré je známkou vašej zrelosti, budete tiež vnútorne slobodnejšia. Keď expartnerovi, ktorý zavinil rozchod odpustíte, otvoria sa vám vrátka do nového, lepšieho vzťahu.

Nikdy sa nevracajte k svojmu ex

Hovorí sa, že dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky. Snažte sa držať tohto životného múdrosti. Váš bývalý partner je jednoducho bývalý z nejakého dôvodu, nemá zmysel sa vracať späť do minulosti. Keď by ste boli znova spolu, neočakávajte, že opäť naskočí ten prvotný plamienok zamilovanosti, vy sa budete vznášať na ružovom obláčiku a všetko bude ideálne bez akéhokoľvek zaškobrnutia. Tak to jednoducho nebude.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 26. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.